بلیط هواپیما

نشان ویژه گوگل برای وب‌سایت‌هایی که کند لود می‌شوند!

گوگل قصد دارد به زودی وب‌سایت‌هایی را که در مرورگر کروم دیر لود می‌شوند شناسایی کرده و با “نشان ننگ” (Badge of Shame) آن‌ها را علامتگذاری کند! در حال حاضر این طرح مراحل آزمایشی خود را  سپری می‌کند و مورد استفاده قرار نگرفته است. اما باید به این نکته اشاره کنیم که یک نشان مخصوص هم برای وب‌سایت‌هایی که با سرعت بالا لود می‌شوند در نظر گرفته شده است. با دجی رو همراه باشید.

تیم گوگل کروم با منتشر کردن یک پست از طی کردن مراحل آزمایشی این طرح خبر داده است. در این پست آمده که روش‌های مختلفی برای شناسایی و دسته‌بندی وب‌سایت‌ها در نظر گرفته شده و تیم گوگل کروم در حال آزمایش و پیدا کردن بهترین روش برای کاربران هستند.نشان ویژه گوگل برای وب‌سایت‌هایی که کند لود می‌شوند

گوگل برای پیدا کردن وب‌سایت‌هایی که دیر لود می‌شوند و سرعت کمی دارند، تاریخچه آن‌ها را بررسی می‌کند. در مقابل، تیم گوگل کروم هم با بررسی کردن سخت افزار دیوایس کاربران، وضعیت شبکه و سرعت اینترنت کاربران، وب‌سایت‌های کند را شناسایی می‌کند.

در گزارش‌های مرتبط با این طرح آمده که کاربران در زمان ورود به وب‌سایت با یک صفحه لودینگ یا Splash Screen مواجه می‌شوند. اگر سرعت وب‌سایت بالا باشد، نوار لودینگ سبز و اگر سرعت وب‌سایت پایین باشد، نوار لودینگ قرمز می‌شود.

چندی پیش گوگل در رویداد توسعه دهندگان کروم در شهر سان فرانسیسکو این طرح را معرفی کرد و هنوز مشخص نیست که چه زمانی این طرح بطور رسمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در مجموع به نظر می رسد چنین طرحی بسیار مفید بوده و می تواند به کاربران کمک کند تا در صورت مواجهه با لود شدن کند یک سایت متوجه شوند که این کندی از طرف سایت است یا سخت افزار و ارتباط اینترنتی آن ها. نظر شما درباره طرح جدید گوگل و تیم کروم چیست؟

منبع theverge
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها