گوگل لنز می‌تواند یک میلیارد شیء را شناسایی کند!


همان‌طور که احتمالا می‌دانید، لنز اپلیکیشن وابسته به دوربین هوش مصنوعی گوگل است که می‌تواند آیتم‌هایی که در برابر آن قرار می‌گیرد را شناسایی کند. یک نسخه‌ی اولیه در سال گذشته برای اپلیکیشن‌های Photos و دستیار گوگل تعبیه شده بود که در آن زمان می‌توانست حدود ۲۵۰۰۰۰ آیتم را شناسایی کند. امروز گوگل اعلام کرد که لنز هم‌اکنون قابلیت شناسایی بیش از یک میلیارد آیتم را دارد!

علاوه بر این، یک نسخه‌ی از نو طراحی شده از این اپلیکیشن برای کاربران سیستم عامل iOS عرضه شد که از طریق گوگل اپ برای کاربران اپل در دسترس است.

این ویژگی، با آموزش دادن موتور شناسایی کاراکتر برای خوانش تعداد بیشتری از برچسب محصولات ممکن شده است. لنز می‌تواند متن را تشخیص دهد و از همین رو، با قرار دادن برچسب نام محصولات در کنار خود آن‌ها، می‌تواند آیتم‌های بیشتری را هم شناسایی کند.

علاوه بر این، موتور شناسایی حروف از عکس‌های گرفته شده توسط گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کند تا دقت این ویژگی افزایش یابد. البته باید ذکر کرد که با وجود اینکه عدد یک میلیارد فوق‌العاده‌ زیاد به نظر می‌رسد، یک محدودیت دارد؛ این آیتم ها فقط مواردی هستند که از طریق Google Shopping برای خرید موجود هستند. این موضوع ممکن است باعث شود آیتم‌های کمتر شناخته شده به راحتی قابل شناسایی نباشند.

اما با وجود مورد فوق، این قابلیت هم‌چنان می‌تواند یک قابلیت فوق‌العاده برای خریداران باشد و پروسه‌ی خرید را در آینده لذت‌بخش‌تر کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع Ubergizmo
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها