گوگل مپ و گوگل ارث اکنون تصاویر واضح‌تری‌ به نمایش می‌گذارند

گوگل مپ (Google Maps) و گوگل ارث (Google Earth) منابع بسیار مناسبی برای کشف جهان از پشت کامپیوتر شخصی شما هستند و اگر  تصور می‌کردید تصاویر موجود در این برنامه‌ها باید کمی واضح‌تر باشند امروز آرزوی شما بر آورده شده است.

در این رابطه، امروز گوگل اعلام کرد هر دو برنامه گوگل مپ و گوگل ارث از امروز با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای لندست 8 ناسا، تصاویری به شدت شفاف‌تر و واضح‌تر در اختیار کاربران خود می‌گذارد.

آخرین به‌روز رسانی نقشه‌ها و تصاویر ماهواره‌ای گوگل به سال 2013 و زمانیکه این برنامه شروع به استفاده از تصاویر ارسالی از ماهواره لندست 7 ناسا کرد برمیگردد که این ماهواره ذکر شده در سال 2003 یک شکست سخت افزاری را تجربه کرده بود که منجر به از دست دادن داده‌های برخی از نقاط جهان شد.

لندست 8 ناسا با سرعت بیشتر و با جزییات و رنگ بهتری تصویر برداری می‌کند و در واقع در طول یک روز لندست 8 دو برابر لندست 7 تصویر برداری می‌کند و حالا که منبع تصاویر گوگل مپ و گوگل ارث از تصاویر ماهواره ای لندست 8 خواهد بود انتظار می‌رود هر دو برنامه تصاویر واضح‌تر و دقیق‌تری در اختیار کاربرانش قرار دهند. در این تصاویر جدید، بخش‌هایی از زمین که دارای آسمان‌هایی صاف و بدون ابر هستند به هم وصل می‌شوند تا یک موزاییک بدون ابر تشکیل دهند، این امر گوگل را قادر می‌سازد تا تصاویری کاملاً واضح را از سراسر جهان به کاربران خود ارائه دهد.

هرکسی از امروز می‌تواند از این تصاویر ماهواره‌ای به روز شده استفاده کند، فقط کافی است گوگل مپ را باز کنید و لایه‌های ماهواره‌ای را فعال کنید تا موزاییک جدیدی که گوگل با داده‌هایی در حدود 1 پتابایت و با بیش از 700 تریلیون پیکسل ساخته است را مشاهده کنید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.