گوگل مپ امکان ترسیم راه ها و معابر از قلم افتاده را مهیا می‌کند

احتمالاً شما هم این تجربه را داشته‌اید که هنگام مسیریابی توسط گوگل مپ (Google Maps) راهی را در پیش پای خود ببینید که در نقشه هیچ خبری از آن نیست! اشتباه نکنید،‌ این راه‌ها از غیب ظاهر نمی‌شوند! بلکه از قبل هم وجود داشتند و گوگل آن‌ها را از قلم انداخته است.

با علم به اینگونه نواقص، غول دنیای فناوری قصد دارد با ارائه یک به‌روزرسانی برای سرویس نقشه خود مشکل نشان داده نشدن برخی مسیرها و راه‌ها را حل کرده یا حداقل تا حد ممکن کاهش دهند. برای این منظور، گوگل از کاربران کمک خواهد گرفت تا هر زمان که با چنین مسیر و راهی مواجه شدند، آن را در نقشه ترسیم کنند. به این ترتیب، همانند برخی دانشنامه‌های آنلاین مانند ویکی پدیا، گوگل مپ نیز به مرور زمان و توسط کاربران بهبود خواهد یافت تا نواقص آن برطرف شود.

سرویس گوگل مپ

بر این اساس، به زودی قابلیت ترسیم راه‌های مفقوده در نسخه وب گوگل مپ به آدرس maps.google.com اضافه خواهد شد و کاربران این سرویس قادر خواهند بود با باز کردن منوی همبرگری (سه خط روی هم)، انتخاب گزینه Edit the map و در نهایت با کلیک کردن روی Missing Road، مسیر مورد نظر خود را به نقشه گوگل اضافه کنند. در حال حاضر که این قابلیت در دسترس قرار نگرفته، تنها امکان گزارش دادن راه‌ها وجود دارد تا گوگل پس از بررسی آن‌ها را به نقشه اضافه کند.

جدا از امکان ترسیم جاده‌ها و راه‌های مفقوده، گوگل مپ در به‌روزرسانی آتی خود امکان تغییر نام معابر، تغییر جهت جاده‌ها و تصحیح یا حتی حذف یک مسیر را هم مهیا خواهد کرد. البته گوگل وعده داده که قبل از نهایی کردن اینگونه تغییرات و اعمال آن‌ها در نقشه، به دقت صحت آن‌ها را بررسی خواهد کرد و به این ترتیب،‌ امکان درج اطلاعات اشتباه توسط کاربران به حداقل خواهد رسید. ویژگی‌های جدید گوگل مپ در طی ماه‌های آتی و در بیش از 80 کشور جهان ارائه خواهد شد.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها