با ویژگی‌های جدید Google Maps آشنا شوید

در طی سال‌ها، گوگل مپس پیشرفت‌های زیادی داشته و در حال حاضر به امکانی تبدیل شده که با استفاده از آن می‌توانید نقشه‌ی کل دنیا را زیر دست‌تان داشته باشید.

در طی آخرین تغییراتی که کمپانی گوگل در این برنامه ایجاد کرده، رابط‌های بصری گوگل مپس در اندروید و آی‌اواس بهبود پیدا کرده و ویژگی‌های جدیدی به آن اضافه شده است. در ادامه توجه شما را به شاخص‌ترین ویژگی‌های اضافه شده در این برنامه جلب می‌کنیم.

متریال دیزاین

 

متریال دیزاین ویژگی شاخصی برای دستگاه‌های اندرویدی است که گوگل این بار آن را به گوگل مپس هم آورده. رابط کاربری این برنامه بیش از بیش رنگارنگ شده و افکت‌ها و انیمیشن‌های تازه‌ای در آن گنجانده شده است. نوار جست‌وجو در بالای برنامه هم گوشه‌ای گرد پیداکرده.

تب Explore جدید

یکی از فیچرهای کارآمد گوگل مپس تب اکسپلور است. این تب یک راه سریع برای پیدا کردن رستوران‌ها، کافه‌ها و غیره است. با استفاده از این تب می‌توانید مکان‌های مرتبط به خرید، فعالیت‌های خانگی و رویدادهای مهمی که در اطراف‌تان اتفاق می‌افتد را پیدا کنید.

برای رضایت‌مندی هر چه بیشتر دوست داران غذا، بخش اکسپلور لیست‌های پیشنهادی از رستوران‌ها و فست فودها برای افراد ایجاد کرده و بهترین بخش آن این است که حساب جاهایی که سر زده‌اید را دارد. به عنوان مثال اگر در یک لیست10تایی به 5 جا سرزده باشید گوگل مپس به شما می‌گوید. در این بخش ویژگی‌ای تحت عنوان your match وجود دارد که بسته به رتبه دهی‌ها، تاریخچه‌ی مکانی و علایق، میزان مرتبط بودن مکان با سلیقه و انتخاب شما را مشخص می‌کند.

تب For you

همانطور که از اسمش برمی‌آید، این تب اتفاقاتی که در اطراف محل شما، دفتر یا شهرتان می‌افتد را به شما نشان می‌دهد. مثلاً می‌گوید که فلان کافه یا رستوران جدید در اطراف شما باز شده و شاید دوست داشته باشید به آن سربزنید.

این تب در حال حاضر تنها بر روی دستگاه‌های اندروید در آمریکا، انگلستان، کانادا، استرالیا و ژاپن فعال است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع fossbytes
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید