تنظیمات گوگل پلی که شاید شما آنها را ندانید

همانطور که می‌دانید گوگل پلی (Google Play) بزرگترین مرجع دانلود اپلیکیشن اندروید می‌باشد.در این مبحث قصد داریم تا با ارائه راه‌کارهایی به هرچه بهتر استفاده کردن شما از قابلیت‌های ویژه این فروشگاه بپردازیم.

1 – قفل کودک

قابلیت های گوگل پلی

از آنجایی که کودکان بسیار راحت خودشان وارد این فروشگاه می‌شوند و اقدام به دانلود اپلیکیشن‌های مدنظر خود می‌کنند، بد نیست که والدین بر روی آن‌ نظارتی نیز داشته باشند. البته در اینجا هیچ اپلیکیشن جانبی نیاز نیست و خود فروشگاه گوگل، با قرار دادن تنظیمات “کنترل‌های والدین” این امکان را به شما خواهد داد تا با اعمال یکسری محدودیت برای گوگل پلی، مطالبی که می‌خواهید و البته مناسب سن کودکتان است قابل دانلود باشد.

برای دسترسی به قسمت کنترل‌های والدین کافیست وارد گوگل پلی شوید، به بخش Settings رفته و در زیرشاخه User Controls، کلمه ی Parental Controls را بفشارید.
سپس شما قادر خواهید بود تا تنظیم کرده که کودکان قادر به دریافت اولاً چه مطالبی و دوماً در چه رده سنی خواهد بود.

 

2 – App Permissions را قبل از دریافت اپلیکیشن موردنظر مطالعه نمایید

قابلیت های گوگل پلی

هر اپلیکیشنی، سطوح دسترسی مختلفی را بر روی تلفن اندرویدی شما اعمال خواهد کرد که شما این سطوح دسترسی درخواستی را قبل از دریافت آن برنامه به وسیله فروشگاه گوگل مشاهده خواهید کرد. بد نیست تا قبل از دریافت هر اپلیکیشنی، سطوح دسترسی آن نیز جهت امنیت هرچه بیشتر دستگاه شما خوانده شود و از آن سرسری گذر نکنید.

 

3 – بروزرسانی اتوماتیک اپلیکیشن‌ها را متوقف کنید

قابلیت های گوگل پلی

به عنوان پیشفرض، دستگاه‌های متصل به گوگل پلی، هر گاه که شما به اینترنت متصل باشید اپلیکیشن‌هایتان را به روزرسانی می‌کند.هرچند ممکن است این قضیه خوب باشد اما کاربرانی که از اینترنت‌های حجمی محدودی استفاده می‌نمایند شاید دلشان نخواهد تا تمامی اپلیکیشن‌ها به طور اتوماتیک و هرموقعی از روز بروزرسانی شود.

جهت غیرفعال کردن این بخش ابتدا باید وارد گوگل پلی شده سپس به تنظیمات Settings بروید. نخستین گزینه از زیرشاخه ی General، بخشی است به نام Auto-update apps وجود دارد که باید بر روی آن بفشارید.پس از وارد شدن به این بخش پنجره جدیدی باز می‌شود که دارای سه گزینه مختلف است. گزینه نخست بروزرسانی اتوماتیک اپلیکیشن‌ها را غیرفعال می‌کند.

 

4 – لیست علاقه مندی‌های خود را مدیریت کنید

قابلیت های گوگل پلی

گوگل پلی لیستی از علاقه مندی‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.شما می‌توانید بسیاری از اپلیکیشن‌هایی که قصد دارید در زمان دیگری آن‌ها را دانلود نمایید، به این لیست انتقال داده تا ذخیره بمانند. هنگامی که وارد صفحه دانلود اپلیکیشن مدنظر می‌شوید، یک گزینه در سمت راست با علامت + مشخص می‌شود. با فشردن آن گزینه شما قادر خواهید بود تا آن اپلیکیشن را به لیست علاقه مندی‌ها یا Wishlist انتقال دهید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع greenbot
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
علی
5 سال قبل

لطفا در این زمینه اطلاعات بیشتری قرار دهید
با تشکر