آی پینز

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید

محبوب ترین برنامه ها و بازی ها تا مرداد 1401

در حال حاضر هزاران برنامه و بازی در پلی استور گوگل در دسترس کاربران قرار دارد که می‌توانند روی گوشی هوشمند خود دانلود و نصب کنند. اما ما امروز اینجاییم تا شما را با تعدادی از برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا کنیم که همه آن‌ها عالی بوده و برایتان کاربردی خواهند بود. این برنامه‌ها توسط 2.8 میلیارد کاربر فعال گوشی‌های اندروید تست و دانلود شده‌اند و در طبقه‌بندی برنامه‌های خوب قرار می‌گیرند. برای آشنایی با این اپلیکیشن‌های محبوب در ادامه این مقاله در دیجی‌رو با ما همراه شوید.

20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور

توجه داشته باشید که ما در مقاله امروز به هیچ عنوان اپلیکیشن‌های از پیش نصب شده روی گوشی‌های اندرویدی را معرفی نمی‌کنیم. یعنی برنامه‌هایی نظیر Google Play Services (با 10 میلیارد دانلود)، جیمیل (با 9 میلیارد دانلود)، Google Maps (با 6.9 میلیارد دانلود)، YouTube ( با 10 میلیارد دانلود) و موارد دیگر که به صورت پیش‌فرض روی گوشی‌های سامسونگ نصب هستند، در لیست امروز معرفی نخواهند شد.

اطلاعات برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور از داده‌های موجود در AndroidRank جمع‌آوری شده و لیست امروز را تشکیل داده‌ است و اطلاعات آن به‌روز هستند.

1- WhatsApp

جای تعجبی ندارد که در ابتدای لیست برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور امروز نام اپ واتساپ (WhatsApp) را مشاهده کنیم. این برنامه با داشتن 8.413 میلیارد دانلود به عنوان محبوب‌ترین برنامه پیام‌رسان فعالیت می‌کند. در جولای سال 2018 اپلیکیشن واتساپ با 2.9 میلیارد دانلود جایگاه سوم را از آن خود کرده بود و در سال 2022 توانست به رتبه اول دانلودها صعود کند.

در حال حاضر واتساپ لقب محبوب‌ترین ابزار پیام‌رسان را دارد و در اوایل سال 2014 به ارزش 19 میلیارد توسط فیسبوک خریداری شده و تحت مالکیت آن درآمد.

دانلود: WhatsApp (رایگان)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 1

2- Facebook

اپلیکیشن فیس‌بوک با داشتن 6.95 میلیارد دانلود به عنوان یکی دیگر از برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور شناخته شده و به  اپلیکیشنی که بیشترین تعداد دانلود را از آن خود کرده است قرار بگیرد. علی‌رغم رسوایی‌های تمام نشدنی این برنامه، حریم شخصی مشکوک آن و جنبش حذف فیس‌بوک (#DeleteFacebook) این اپ همچنان در پلی استور گوگل بسیار محبوب است.

با این حال فیس‌بوک مورد پسند همه مردم نبوده و در حال حاضر 75 میلیون رتبه 1 ستاره از جانب کاربران دریافت کرده است. اپ فیس‌بوک دارای قابلیت‌های بیهوده زیادیست که کمتر کسی از آن استفاده می‌کند.

دانلود: Facebook (رایگان، با پرداخت درون برنامه‌ای)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 2

3- Facebook Messenger

جایگاه سوم به مسنجر تحت سلطه فیس‌بوک اختصاص داده می‌شود که در پلی استور گوگل حدود 5.67 میلیارد دانلود دارد. جالب است بدانید که محبوبیت اپ Messenger در سال‌های اخیر بیشتر شده و با افزایش دسترسی بات‌ها این سرویس در حال حاضر بیشتر از هر زمان دیگری مفید و کاربردی واقع شده است. همچنین مسنجر فیس‌بوک در سال 2021 نیز در جایگاه سوم لیست برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور قرار داشت.

این برنامه برای استفاده کودکان نیز امنیت‌های لازم را دارد و به سادگی می‌توانید اطلاعات فرزند خود را تغییر داده و از قابلیت Sleep Mode مسنجر برای زمانی که می‌خواهید به دور از حواس‌پرتی باشید استفاده کنید.

دانلود: Facebook Messenger (رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 3

4- Instagram

اینستاگرام با 4.197 میلیارد دانلود یکی دیگر از برنامه‌های محبوب بوده که از سال 2012 تحت مالکیت Facebook قرار دارد. در حال حاضر این اپلیکیشن یکی از بیشترین دفعات دانلود را در پلی استور به خود اختصاص داده و به طور قابل‌توجهی نسبت به برادر بزرگ‌تر خود یعنی فیس‌بوک نظرات منفی کمتری از جانب کاربران گرفته است. تنها 28 میلیون از 121 میلیون نفر به این برنامه رتبه یک ستاره داده‌اند.

با اضافه شدن ریلز (Reels)، قابلیت اخیر اپ اینستاگرام، این برنامه از محبوبیت‌ بیشتری برخوردار شده است.

دانلود: Instagram (رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 4

5- Garena Free Fire: Rampage

Garena Free Fire بازی سبک بتل رویال بوده که در آن بازیکنان برای زنده ماندن روی یک زمین در حال غرق شدن با یکدیگر می‌جنگند. شروع این بازی با حضور 50 بازیکن که در حال پرواز روی یک هواپیما از جزیره‌ای هستند رخ می‌دهد. بازیکن‌ها می‌توانند از این هواپیما هرجایی که دوست دارند پریده و محل ایمن پیدا کنند و به جست‌و‌جوی و جمع‌آوری تجهیزاتی برای مبارزه با سایر بازیکن‌ها بپردازند. آخرین نفری که بتواند در این جزیره زنده بماند، برنده بازی اعلام خواهد شد.

همچنین این بازی دارای قابلیت‌های ارتباطی نظیر اضافه کردن دوستان جدید و چت با آن‌ها است.

دانلود: Garena Free Fire (رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 5

6- TikTok

اپلیکیشن تیک تاک با داشتن 2.834 میلیارد دانلود جایگاه ششم از لیست 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور را از آن خود کرده است. استفاده از این برنامه در سال‌های اخیر رشد بی‌وقفه‌ای را تجربه کرده است. تیک تاک به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا ویدیو کلیپ‌های کوتاهی ایجاد کرده و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. این اپ در نیمه اول سال 2020 به خاطر بحران کووید 19 و مجبور شدن مردم برای ماندن در منزل بسیار محبوب شد.

در جولای سال 2019 تیک تاک 1 میلیارد بار دانلود شد و در سال بعد این مقدار دانلود دو برابر شد. اگر شما هم به عنوان تولیدکننده محتوا در تیک تاک فعالیت دارید روش‌های زیادی برای افزایش طرفداران و دنبال کننده‌هایتان در این پلتفرم وجود دارد.

دانلود: Tik Tok (رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 6

7- Subway Surfers

بازی Subway Surfers با داشتن 1.438 میلیارد بار دانلود در جایگاه هفتم 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور قرار دارد. این بازی در سبک دویدن تا بی‌نهایت است که شما به عنوان بازیکن باید در راه‌آهن از دست افسر پلیس و سگش فرار کنید.

دانلود:  Subway Surfers (رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 7

8- Candy Crush Saga

یکی دیگر از بازی‌های محبوب Candy Crush Saga است که به احتمال زیاد اکثراً فکر می‌کردید به عنوان محبوب‌ترین بازی از نظر تعداد دانلود شناخته شود. در حال حاضر این بازی 1.214 بار دانلود شده و 1.2 میلیارد کاربر عاشق قرار دادن رنگ‌های مختلف شکلات‌ها در یک خط هستند.

دانلود: Candy Crush Saga (رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 8

9- Snapchat

با وجود این‌که اینستاگرام تمامی قابلیت‌های خوب اپ اسنپ چت را دزدیده اما هنوز هم این برنامه روزان 330 میلیون کاربر جذب می‌کند که این آمار در 12 ماه گذشته 280 میلیون نفر بوده است! با این وجود این تعداد رقم دانلود از ترکیب کاربران اندروید و iOS به وجود می‌آید و همچنان کم است.

دانلود:  Snapchat (رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 9

10- Spotify

جالب است بدانید ورود اپ Spotify به 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور تا سال 2021 طول کشید و حالا در سال 2022 توانسته رتبه 10ام را به خود اختصاص دهد. اسپاتیفای یکی دیگر از کمپانی‌هایی است که از وجود همه‌گیری کووید به شدت سود برد و کاربر نسخه پولی آن از 130 میلیون به 160 میلیون در 12 ماه گذشته رسید که این رقم از سال 2017 تا به حال بیش از دو برابر شده و در مجموع این اپلیکیشن 420 میلیون کاربر دارد.

دانلود: Spotify (رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 10

11- UC Browser

این مرورگر رایگان با داشتن 1 میلیارد تعداد دانلود مدت زیادی است که فعالیت می‌کند و با سرعت فوق‌العاده سریع و استفاده راحتی که دارد، به عنوان یکی از بهترین جایگزین‌های کروم شناخته می‌شود. مرورگر UC از افزونه‌ها پشتیبانی کرده و دانلود منیجری دارد که کاربران را در ذخیره چندین فایل یاری می‌کند. در حال حاضر میانگین امتیاز بالای 4.34 را در پلی استور از آن خود کرده است.

دانلود: UC Browser (رایگان)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 11

12- Facebook Lite

در جایگاه 12ام دوباره به فیس‌بوک برگشتیم. نسخه سبک یا همان Lite این برنامه برای استفاده کاربرانی که دارای دستگاه‌های میان رده و ارزان‌قیمت هستند (با 1 یا 2 گیگابایت رم) و افرادی که فقط به شبکه‌های اینترنت 2G دسترسی دارند طراحی شده است. در این نسخه از اپ فیس‌بوک چندین تغییر جزئی وجود دارد اما قابلیت‌های اصلی همچنان سر جای خود باقی هستند.

دانلود:  Facebook Lite (رایگان)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 12

13- Twitter

اپلیکیشن توییتر با داشتن 1.440 میلیارد بار تعداد دانلود جایگاه 13ام از لیست 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور را از آن خود کرده است. جای تعجبی ندارد که می‌بینیم اپلیکیشن‌های شبکه‌های مجازی عمده برنامه‌های لیست امروز را از آن خود کرده‌ و به محبوب‌ترین دانلودهای پلی استور تبدیل شده‌اند.

توییتر حالا هشتمین اپ شبکه مجازی محبوب است. در سال 2018 این رسانه در جایگاه سوم درست پشت اپلیکیشن فیس‌بوک و اینستاگرام قرار داشت اما حالا با روی کار آمدن اسنپ چت و تیک تاک همه چیز تغییر کرده است.

دانلود: Twitter (رایگان)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 13

14- My Talking Tom

چندین سال پیش My Talking Tom در فضای اینترنت بسیار وایرال و پرطرفدار شد و همین موضوع باعث شد تا کاراکتر گربه ‘Tom’ به یکی از موفق‌ترین شخصیت‌های انیمیشنی در مارکت برنامه‌ها تبدیل شود. این گربه هر چیزی که می‌گویید را بعد از شما تکرار می‌کند و کارهای زیادی را می‌توانید با این گربه از جمله غذا دادن، حمام بردن و خواباندن آن انجام دهید.

انجام این کارها باعث می‌شود تا بتوانید سکه‌های بیشتری داخل این برنامه دریافت کنید که در نهایت باعث می‌شود تا بتوانید غذا، لباس و سایر آیتم‌های مورد نیاز این گربه را فراهم کنید.

دانلود: My Talking Tom (رایگان)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 14

15- SHAREit

احتمالاً فکر می‌کردید که این لیست تنها به بازی‌ها و شبکه‌های مجازی محبوب اختصاص دارد اما حالا در جایگاه پانزدهم لیست 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور شاهد حضور اپ SHAREit، اولین برنامه حوزه بهره‌وری که ساخت گوگل نیست و توانسته به این لیست راه پیدا کند هستیم. به کمک این برنامه می‌توانید فایل‌های بزرگ و پرحجم را در چند ثانیه به دو دستگاه انتقال دهید. طبق گفته توسعه‌دهنده این اپلیکیشن انتقال فایل‌ها از طریق SHAREit دویست برابر سریع‌تر از استفاده از بلوتوث است!

دانلود:  SHAREit (رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 15

16- Viber

اپلیکیشن Viber با داشتن 1.048 میلیارد بار دانلود به کاربران امکان پیام‌رسانی سریع، تماس تصویری، گروه چت‌های 250 نفری و ارتباطات رمزنگاری‌شده را می‌دهد. این برنامه یکی از جایگزین‌های بسیار محبوب واتساپ در اروپا و آمریکای شمالی بوده؛ با این حال کاربران آسیایی بیشتر استفاده از اپ LINE را برای پیام‌رسانی ترجیح می‌دهند.

دانلود: Viber (رایگان با پرداخت درون برنامه‌ای)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 16

17- Netflix

نتفلیکس در حال حاضر 220 میلیون دنبال کننده دارد و با 1.665 میلیارد بار دانلود توانسته جایگاه هفدهم در لیست 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور را از آن خود کند. به لطف همه‌گیری کووید 19 در سال 2020 شاهد افزایش محبوبیت چشمگیری در این پلتفرم بودیم. محتوای این سرویس ترکیبی از محتوای اورجینال و محتوای محبوب قدیمی بوده که توانسته مانند یک فرمول موفقیت برای نتفلیکس عمل کند. با این حال با رشد استریم در چند سال اخیر رشد محبوبیت آن کندتر از قبل شده است.

در حال حاضر پلتفرم نتفلیکس تنها برنامه پخش ویدیوی درخواستی است که توانسته به لیست 20 برنامه محبوب راه پیدا کند.

دانلود:  Netflix (رایگان، تهیه اشتراک الزامی)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 17

18- MX Player

MX Player با داشتن 1.086 میلیارد دانلود حالا به مدیا پلیر اندرویدی که بیشتری دانلود را داشته است تبدیل شده و قابلیت‌های فوق‌العاده کاربردی زیادی دارد. این برنامه رابط کاربری واضح و مرتبی داشته و از تمامی کدک‌ها و فرمت‌های موجود پشتیبانی می‌کند. پلیر MX دارای نسخه رایگان و پولی است و ازآنجایی‌که نسخه رایگان این برنامه تقریباً تمامی قابلیت‌ها را در اختیارتان قرار می‌دهد باید با تبلیغات نمایش داده شده نیز کنار بیایید. نسخه پولی آن حدودا 6 دلار هزینه خواهند داشت.

دانلودMX Player (رایگان، دارای نسخه پریمیوم)

19- Skype

اپ Skype در لیست 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور سال 2022 سقوط چشم‌گیری داشته است. با انتشار ویندوز 11 برای اولین بار در سال گذشته، دیگر Skype به صورت پیش‌فرض روی سیستم عامل ویندوزی نصب نیست. شعبه بیزنسی این برنامه از اوت سال 2021 بسته شده و حالا تمرکز اصلی این کمپانی روی تیم مایکروسافت است.

انتظار می‌رود برنامه Skype در سال آینده از لیست 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور خارج شود.

دانلود:  Skype (رایگان)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 19

20- Telegram

تلگرام حالا با داشتن 1.48 میلیارد بار دانلود توانسته به فهرست 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور راه پیدا کند. این برنامه در سال 2013 به صورت رسمی منتشر شد اما بعد از این‌که مردم نگران حریم شخصی آنلاین خود در برنامه‌های رقیب تلگرام شدند، این اپ توانست به یکی از اپلیکیشن‌های معروف تبدیل شده. کاربران حالا می‌توانند حساب‌های متعددی در تلگرام ایجاد کنند و از دستگاه‌های مختلف به این حساب‌ها دسترسی داشته باشند.

یکی از قابلیت‌های رقابتی تلگرام را می‌توان وجود قابلیت رمزنگاری سرتاسری دانست. با این حال این قابلیت تنها در بخش ‘Secret chats’ قابل دسترس است که کاربران نمی‌توانند از هیچ پیامی اسکرین شات تهیه کرده و یا محتوای متنی را ارسال کنند. در ژوئن سال 2022 میزان تصاحب تلگرام در بازار 6.70 درصد ثبت شد.

دانلود: Telegram (رایگان)

با 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور آشنا شوید (مرداد 1401) 20

محبوب ترین بازی ها و برنامه های اندروید

در مقاله امروز به معرفی 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور پرداختیم. به طول کلی از این مقاله متوجه این موضوع می‌شویم که سرویس‌های سرگرمی بسیار محبوب شده‌اند و درصد زیادی از این لیست را به خود اختصاص داده‌اند. انتظار می‌رود که روند محبوبیت این سرویس‌ها همچنان در سال‌های آینده نیز حالت صعودی خود را حفظ کند.

چند مورد از 20 برنامه و بازی محبوب گوگل پلی استور روی گوشی هوشمند شما نصب است؟ آیا از همه این برنامه‌ها استفاده می‌کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع Makeuseof
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها