تا دیر نشده از Google Play Music کوچ کنید!

کم کم وقت آن رسیده که با Google Play Music خداحافظی کنیم،‌ چرا که این پلتفرم استریم موزیک در ماه دسامبر (آذر ماه) رسماً از کار افتاده و جای خود را به YouTube Music خواهد داد.

گوگل و یوتیوب هر دو تحت مالکیت کمپانی آلفابت هستند و طرح ادغام سرویس پخش موسیقی این دو شرکت از سال 2017 کلید خورده است. Google Play Music به عنوان یک پلتفرم پخش موسیقی در گوشی‌های اندرویدی اصلاً نتوانست انتظارات را برآورده کند و این در حالی است که در سال‌های اخیر YouTube Music توانسته به یک سرویس قدرتمند در این زمینه تبدیل شود. روز گذشته یوتیوب نیز خبر جایگزین شدن Google Play Music با YouTube Music را تأیید کرد و از کاربران سرویس گوگل خواست تا به کمک ابزار ویژه‌ای که تدارک دیده شده، به اپلیکیشن این شرکت کوچ کرده و لیست‌های پخش و سایر موارد را به آن انتقال دهند.

YouTube Music

بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، Google Play Music به صورت مرحله به مرحله از دسترس خارج خواهد شد تا کاربران نیز فرصت کافی برای هماهنگ شدن با این تغییر را داشته باشند. در اولین گام قرار است از اواخر ماه جاری میلادی امکان خرید، پیش سفارش، آپلود و یا دانلود موزیک از Google Play Music غیرفعال شود. سپس در ماه سپتامبر کاربران کشورهای نیوزلند و آفریقای جنوبی و در ماه اکتبر کاربران سایر مناطق از استریم کردن و استفاده از اپلیکیشن Google Play Music محروم خواهند شد. از آن زمان تا ماه دسامبر، Google Play Music تنها برای پشتیبانی در دسترس کاربران خواهد بود تا بتوانند در طی چند ماه باقی مانده، اطلاعات و لیست‌های پخش خود را انتقال دهند. در ماه دسامبر هم این اپلیکیشن برای همیشه به تاریخ خواهد پیوست.

همزمان با از کار افتادن Google Play Music اپلیکیشن YouTube Music هم میزبان برخی تغییرات و اضافه شدن قابلیت‌های جدید است. رابط کاربری این اپلیکیشن به طور کامل از نو طراحی شده و یک تب جدید به نام Explore به آن اضافه شده است. به علاوه یافتن لیست‌های پخش و به اشتراک‌گذاری آن‌ها بسیار راحت‌تر شده و از همه مهم‌تر این اپلیکیشن سازگاری بسیار بهتری با گوگل مپس، اندروید تی وی و بلندگوهای هوشمند گوگل اسیستنت پیدا کرده است.

منبع consequenceofsound
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها