مایکروسافت برای خرید تیک تاک باید از سد ترامپ بگذرد!

با گذشت چند روز از موضع‌گیری سفت و سخت دونالد ترامپ در قبال اپلیکیشن تیک تاک (TikTok) و تهدید به ممنوع کردن آن در آمریکا، مقامات شرکت مایکروسافت تأیید کردند که در حال رایزنی با مالک این شبکه اجتماعی یعنی کمپانی چینی بایت‌دنس هستند تا کنترل آن را در چند کشور از جمله آمریکا در دست بگیرند.

با افزایش تنش‌های سیاسی و تجاری بین چین و آمریکا، اپلیکیشن تیک تاک هم در طی ماه‌‌های اخیر به شدت تحت فشار مقامات آمریکایی بوده و به جاسوسی از شهروندان این کشور به نفع دولت چین متهم شده است. ادعایی که البته مدیران تیک تاک همواره آن را تکذیب کرده‌اند. حال در چنین شرایطی، غول نرم‌افزاری دنیا امروز گزارش داد که مدیرعامل این شرکت با رئیس جمهور آمریکا در رابطه با اپلیکیشن تیک تاک گفتگو کرده تا زمینه خرید آن را فراهم کند.

مایکروسافت و تیک تاک

در صورتی که مدیران مایکروسافت بتوانند نظر مثبت دولتمردان آمریکایی را جلب کرده و خرید تیک تاک را نهایی کنند، خواهند توانست کنترل این اپلیکیشن شبکه اجتماعی را در کشورهای ایالات متحده، کانادا، استرالیا و نیوزلند به طور کامل در دست گرفته و به شایعات در خصوص انتقال اطلاعات این کشورها به خارج از کشور و به خصوص چین، پایان دهند. البته خود تیک تاک همواره تأکید داشته که اطلاعات کاربران آمریکایی در سرورهایی در داخل این کشور ذخیره شده و در سنگاپور پشتیبان‌گیری می‌شوند و در نتیجه نگرانی‌های دولت آمریکا در خصوص ارتباط این شرکت با دولت چین بی پایه و اساس است.

به هر حال، با توجه به اینکه در حال حاضر گوگل و فیسبوک با چالش‌هایی در زمینه مقررات رگولاتوری مواجه شده و تحت بررسی شدید نهادهای نظارتی قرار گرفته‌اند، مایکروسافت تمام عزم خود را جزم کرده تا قبل 15 سپتامبر (25 شهریور) و پیش از اینکه رقبا از راه برسند، معامله خرید تیک تاک را نهایی کرده و این شبکه اجتماعی محبوب و آینده‌دار را به مالکیت خود درآورد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها