اندروید 7 نوقا عرضه شد؛ دستگاه‌های نکسوس نخستین میزبانان

گوگل امروز رسماً تازه‌ترین به‌روزرسانی سیستم عامل اندروید را منتشر کرد. این شرکت تأیید کرده است که از امروز ارسال اندروید 7 نوقا برای دستگاه‌های نکسوسی را آغاز کرده است. بنابراین دارندگان گوشی‌ها و تبلت‌های نکسوس از امروز آخرین نسخه سیستم عامل اندروید را می‌توانند دریافت کنند. هرچند که این داستان برای دستگاه‌های سایر تولیدکنندگان شخص ثالث گوشی هوشمند و تبلت‌های اندرویدی متفاوت است.

اینک دیگر اندروید 7 پیش‌نمایش نیست و گوگل انتشار این به‌روزرسانی برای دستگاه‌های نکسوس را رسماً آغاز کرده است. این اتفاق می‌تواند چند ماه قبل از عرضه جهت استفاده در سایر گوشی‌های هوشمند صورت گیرد که از این حیث می‌تواند محصولات برند نکسوس (ساخته شده به سفارش گوگل) را برتر از رقبای اندرویدی دیگر کند.

البته مصرف کنندگان گوشی‌های سایر تولیدکنندگان نیز چندان از این قضیه عقب نخواهند ماند و کمی بعد‌تر آن را دریافت می‌کنند. حتی خبرهای جدیدی نیز به گوش می‌رسد که تمامی گوشی‌های رده بالای قابل عرضه در اواخر امسال نیز همگی حاوی این سیستم عامل خواهند بود.

اندروید 7 نوقا عرضه شداندروید 7 نوقا ویژگی‌های جذاب و جدیدی را به همراه داشته است که از مهم‌ترین آن‌ها باید به اجرای هم‌زمان چند برنامه (Split-Screen)، پاسخ سریع از طریق نوتیفیکیشن و غیره اشاره کرد. همچنین رابط کاربری نیز اینک بهبود یافته‌تر از گذشته شده است تا کاربران تجربه لذت‌بخش‌تری از اندروید را در همگام استفاده از گوشی و یا تبلت خود همراه داشته باشند.

گوشی‌های نکسوسی که این به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد شامل نکسوس 6، 5 ایکس، 6 پی و 9 خواهند شد. البته دو محصول نکسوس پلیر و تبلت پیکسل سی گوگل نیز از دیگر دستگاه‌هایی هستند که از امروز می‌توانند جزو دریافت کننده‌های به‌روزرسانی بزرگ اندروید باشند. اگر همین حالا چک کردید و متوجه شدید که برای گوشی و یا تبلت شما این به‌روزرسانی ارسال نشده نگران نباشید؛ ارسال این به‌روزرسانی بسته به موقعیت جغرافیایی شما متغیر خواهد بود و ممکن است با اختلافی چند روزه و حتی چند هفته‌ای این نسخه از سیستم عامل اندروید را دریافت کنید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.