تست سقوط نوت 7 در برابر آیفون 6 اس و نوت 5 [تماشا کنید]

طبق وعده کمپانی Corning، نسخه 5 گوریلا گلس که برای اولین بار بر روی گلکسی نوت 7 قرار گرفته، به میزان 80 درصد بقای گوشی را در زمان سقوط از ارتفاعی به اندازه شانه فرد (حدود 1.5 متر) افزایش می‌دهد. سقوط از این ارتفاع تقریباً بدترین حالتی است که ممکن است برای یک گوشی هوشمند اتفاق بیفتد مگر اینکه خود فرد از قصد گوشی را برای انجام تست به پایین پرتاب کند.

پیش از این ویدیویی منتشر شد که نشان می‌داد گلکسی نوت 7 به وسیله ماشین پرتاب می‌شود و پس از 10 بار پرتاب شدن و برخورد جلوی گوشی به زمین همچنان گوشی قابل استفاده باقی می‌ماند. تست‌های قبلی از ارتفاع 0.9 متری و توسط ماشین‌های مصنوعی انجام شده بودند اما تست سقوطی که امروز منتشر شده، در فضای واقعی رخ می‌دهد و استقامت گلکسی نوت 7، آیفون 6 اس و گلکسی نوت 5 در سقوط از ارتفاع نزدیک کمر، کنار شانه و بالای سر را مورد آزمایش قرار می‌دهد.

در یکی از تست‌های ابتدایی، بدنه پشتی گلکسی نوت 7 ترک بر می‌دارد اما صفحه نمایش گوشی سالم باقی می‌ماند و این اتفاق در سقوط از ارتفاعات بالاتر نیز رخ می‌دهد بنابر این احتمال وجود دارد که شاید در پشت گوشی نیز از گوریلا گلس 5 استفاده شده باشد. در هر صورت می‌توانید مطمئن باشید که اگر گوشی گران قیمت گلکسی نوت 7 شما در حین مکالمه تصادفاً از دست شما سر بخورد و با صورت به زمین بیافتاد، صفحه نمایش گوشی شما از این سقوط جان سالم به در می‌برد. این نکته زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که در نظر داشته باشید اگر این صفحه نمایش‌های سوپر AMOLED منطعف پذیر آسیب ببینید برای تعویض آن‌ها باید هزینه گزافی در حدود 270 دلار پرداخت کنید.

در ادامه می‌توانید ویدیوی مربوط به این دراپ تست را در دیجی رو مشاهده کنید:

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد

دیگران چه می خوانند؟