هشدار گوگل به دولت ترامپ: تحریم هواوی امنیت ملی آمریکا و کاربران را به خطر می اندازد

از قرار معلوم، شرکت گوگل به دولت ترامپ هشدار داده است که اعمال محدودیت و تحریم هواوی می‌‌تواند امنیت ملی ایالات متحده را به خطر بیندازد. به گزارش فایننشال تایمز، مدیران اجرایی گوگل برای معافیت این شرکت از فهرست سیاه هواوی که اساسا شرکت های آمریکایی را از انجام تجارت با شرکت چینی ممنوع کرد به دولت امریکا فشار آورده‌اند.

نگرانی گوگل از این بابت است که کاربران امکان آپدیت کردن اندروید در گوشی های هواوی را نداشته باشند که این امر باعث می‌شود شرکت هواوی نسخه‌ی سیستم عامل خود را توسعه دهد. جایگزینی که هواوی برای اندروید در نظر گرفته Hongmeng نام دارد و بنابر اظهارنظر مدیران گوگل، هک کردن و جاسوسی با آن راحت‌تر خواهد بود. سخنگوی گوگل در یک ایمیل و در پاسخ به این گزارش گفت:

همانند دیگر شرکت های ایالات متحده، ما با وزارت بازرگانی در تعامل هستیم تا این اطمینان را بدهیم که به اجرای الزامات و مجوز موقت دولت پایبند هستیم. هدف و تمرکز ما روی حفظ امنیت کاربران گوگل و میلیون‌ها دارنده گوشی هواوی در ایالات متحده و سراسر جهان است.

گفته می‌شود تحریم هواوی توسط دونالد ترامپ به خاطر نگرانی‌های امنیتی درازمدت این کشور از رابطه نزدیک شرکت هواوی با دولت چین و جاسوسی از کاربران بوده است اما هواوی هرگونه استفاده از تجهیزاتش برای جاسوسی را رد می‌کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع cnet
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها