زمان عرضه سیستم عامل موبایل هواوی مشخص شد

پس از مشکلات و درگیری‌هایی که هواوی در چند وقت اخیر با مقامات آمریکایی داشته و باعث عدم دسترسی این شرکت به خدمات و سرویس‌های سیستم عامل اندروید شده است، به نظر می‌رسد کمپانی چینی در نهایت تصمیم گرفته تا سیستم عامل موبایل اختصاصی خود را اوایل ماه اوت عرضه کند. بر اساس گزارش های منتشر شده، هواوی سیستم عامل جدید خود را در کشور چین با نام هنگ منگ او اس (HongMeng OS) منتشر خواهد کرد، در حالی که نسخه های خارجی آن Oak OS نامیده خواهد شد. مدیر عامل شرکت هواوی، ریچارد یو، با تایید این موضوع، اعلام کرده که سیستم عامل جدید این شرکت در پاییز سال جاری آماده عرضه خواهد بود. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

پیش از این، هواوی تعدادی نشان تجاری جدید را در EUIPO (دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا) به ثبت رسانده بود که از جمله آن‌ها می‌توان به HUAWEI ARK OS، HUAWEI ARK، ARK و ARK OS اشاره کرد. از همین رو شایعات در خصوص نامگذاری سیستم عامل موبایل هواوی زیاد بودند، اما اکنون به نظر می رسد که این شرکت به یک جمع‌بندی نهایی در خصوص رویکرد خود برای عرضه داخلی و خارجی سیستم عامل جدید رسیده است.

در همین رابطه اخیراً گزارش هایی نیز منتشر شده مبنی بر اینکه گوگل با انتشار بیانیه ای، نسبت به خطرات امنیتی بالقوه دستگاه‌های هواوی با یک سیستم عامل جدید، به دولت ایالات متحده هشدار داده است. یکی از مهمترین دلایل ذکر شده توسط گوگل این است که با توجه به عدم دریافت مستقیم به روز رسانی های امنیتی گوشی‌های آینده هواوی از این شرکت، احتمال وجود نقص های امنیتی در آن‌ها بسیار بالا خواهد بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar