بالاخره گوگل استادیا تعطیل می‌شود یا نه؟!

گوگل سرویس استریم بازی ابری خود به نام گوگل استادیا (Google Stadia) را در سال 2019 معرفی کرد، اما هنوز نتوانسته انتظاری که مدیران شرکت و البته کاربران داشتند را برآورده کند. این سرویس بازی اصلاً نتوانسته محبوبیتی در حد سرویس‌های مشابه خود مانند سرویس ابری ایکس باکس به دست آورد و از همین رو شایعاتی مبنی بر اینکه ممکن است گوگل بخواهد آن را تعطیل کند، به گوش می‌رسد. اما، گوگل بالاخره به این شایعات واکنش نشان داده و سعی کرده تا همچنان امید را در دل طرفداران خود زنده نگه دارد. با دیجی رو همراه باشید.

گوگل استادیا هنوز نمرده است!

اخبار مربوط به تعطیل شدن احتمالی گوگل استادیا از زمانی شروع شد که حساب توییتری Killed by Google این موضوع را مطرح کرد. این حساب توییتری همان‌طور که از نامش مشخص می‌باشد، در زمینه سرویس‌ها و خدمات گوگل فعالیت و اطلاع‌رسانی می‌کند.

توییت اخیر حساب مذکور نشان می‌داد که گوگل در حال برنامه‌ریزی برای پایان دادن به استادیا است. اگر چه جدول زمانی دقیقی برای این کار اعلام نشده، اما گفته می‌شود که ممکن است تا پایان تابستان امسال اتفاق بیفتد. همچنین، گفته شده که این شرکت 30 تا 60 روز قبل از تعطیل کردن کامل استادیا به کاربران اطلاع‌رسانی خواهد کرد و مبلغ اشتراک افرادی را که هنوز حساب فعال دارند، به آن‌ها برخواهد گرداند.

گوگل استادیا

با اینکه موضوع تعطیلی استادیا فعلاً تنها یک شایعه است، اما با توجه به سابقه گوگل و اینکه این شرکت دوست ندارد بیش از حد روی یک سرویس ناکارآمد اصرار و سرمایه‌گذاری کند، چندان هم دور از ذهن به نظر نمی‌رسد. به علاوه، این شرکت در سال 2021 استودیوی توسعه بازی اختصاصی خود را نیز تعطیل کرد که می‌تواند نشانه‌ای از پایان کار قریب الوقوع گوگل استادیا باشد! با این حال، آپدیتی که اخیراً توسط گوگل منتشر شده، حاکی از آن است که حداقل در آینده نزدیک قرار نیست اتفاق خاصی برای استادیا بیفتد و این سرویس همچنان فعال است.


بیشتر بخوانید:


پس از انتشار تمامی این شایعات، بسیاری از کاربران استادیا و دوست‌داران این سرویس، در توییتر نگرانی‌های خود را در این زمینه بیان کردند و گوگل هم به آن‌ها پاسخ داد. این غول دنیای فناوری در پاسخ به یکی از کاربران توییتر، بیان کرده که گوگل استادیا در حال تعطیل شدن نیست. حتی گفته شده که این شرکت به زودی قصد دارد بازی‌های جدید بیشتری را به استادیا و استادیا پرو اضافه کند.

گوگل استادیا

حساب توییتر گوگل استادیا همچنین در یک توییت نسبتاً طعنه‌آمیز، اعلام کرد که کاربران استادیا پرو می‌توانند بازی Wavetale را تا 1 اوت (10 مرداد) به صورت رایگان بازی کنند. این خبر را می‌توان به نوعی پاسخ گوگل به شایعات اخیر دانست. با تمام این اوصاف، باید بدانید که برنامه‌های گوگل معمولاً غافلگیرکننده هستند و حتی با وجود تکذیب شدن تعطیلی استادیا، اصلاً بعید نیست که در آینده شاهد چنین اتفاقی باشیم. در هر صورت، فعلاً که شایعات تکذیب شده‌اند و ظاهراً همه چیز طبق روال به پیش می‌رود!

نظر شما چیست؟ آیا گوگل استادیا همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد داد یا تعطیل می‌شود؟ نظرات خود را حتماً از طریق بخش کامنت‌ها با ما در میان بگذارید.

منبع beebom
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها