نحوه‌ی دانلود زبان‌های Google Translate برای استفاده‌ی آفلاین

Google Translate یک ابزار کارآمد حین مسافرت به خارج از کشور است. اما اگر نمی‌خواهید در حین مسافرت هزینه‌ی زیادی برای اینترنت صرف کنید می‌توانید دیکشنری‌ها را دانلود کرده و به صورت آفلاین از آنها بهره ببرید.

دانلود کردن دیکشنری یک زبان خاص  توسط برنامه‌ی موبایلی گوگل ترنزلیت آسان است. در حال حاضر این سرویس 59 زبان برای استفاده‌ی آفلاین دارد.

چطور زبان‌های Google Translate را دانلود کنیم؟

برنامه‌ی گوگل ترنزلیت را باز کرده و روی یکی از  زبان‌های بالای برنامه ضربه بزنید.

با این کار صفحه‌ای با تمام زبان‌هایی که توسط گوگل ترنزلیت قابل ترجمه است باز خواهد شد. هر زبانی که برای دانلود در دسترس باشد آیکون دانلود در کنارش وجود خواهد داشت.

برای ذخیره کردن دیکشنری به منظور استفاده‌ی آفلاین بر روی آیکون دانلود ضربه بزنید، گوگل ترنزلیت به شما اعلام می‌کند که این کار چقدر فضا در گوشی‌تان اشغال خواهد کرد. هر زبان حدود 45 مگابایت حجم اشغال می‌کند.

بر روی دکمه‌ی Download  ضربه بزنید.

هر زبانی که برای استفاده‌ی آفلاین دانلود کنید یک علامت تیک در کنارش ظاهر خواهد شد.

یک راه دیگر برای نصب زبان‌های آفلاین (و دیدن لیست کامل زبان‌های در دسترس ) از طریق دنبال کردن مسیر: منو > offline Translations است. در اینجا لیست کاملی از زبان‎‌های قابل دانلود را مشاهده خواهید کرد.

چطور زبان‌های دانلود شده‌ی Google Translate را پاک کنیم؟

اگر سفرتان به پایان رسیده و دیگر به ترجمه‌ی آفلاین احتیاج ندارید و یا اگر حجم اشغال شده بر روی گوشی‌تان را احتیاج دارید، گوگل ترنزلیت را باز کرده و دوباره به لیست زبان‌ها بروید.

روی تیک کنار زبانی که می‌خواهید دیکشنری‌اش را پاک کنید بزنید، یک پیام ظاهر می‌شود که از شما می‌پرسد: می‌خواهید دانلود را پاک کنید با نه. بر روی Remove ضربه بزنید.

راه دیگر برای پاک کردن : رفتن به منو > offline Translations و ضربه زدن به روی سطل زباله‌ی کنار زبانی است که می‌خواهید حذف کنید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع makeuseof
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
علی رضا
5 ساعت قبل

برای windows چطوری میشه از قابلیت آفلاین استفاده کرد ؟