دیجی فکت:۱۷ دانستنی درباره‌ی خوکچه هندی‌ها

خیلی از ماها عاشق خوکچه‌های هندی هستیم و دوست داریم یکی از آنها داشته باشیم. اما چقدر راجع به آنها، منشاشان و تاریخچه‌ی زندگی‌شان می دانید؟ ما به شما پیشنهاد می‌کنیم ۱۷ دانستنی زیر را دنبال کنید تا بیشتر در مورد این حیوانات بامزه بدانید! پس با دیجی رو همراه باشید!

۱.خوکچه‌های هندی که به زبان انگلیسی Guniea pig  نامیده می‌شوند، در واقع نه خوک هستند و نه به گینه یا هند ربطی پیدا می‌کنند. منشأ این حیوانات آمریکای جنوبی است.

۲. خوکچه‌های هندی حدود ۵ هزار سال قبل از میلاد در آمریکای جنوبی دست آموز شده و از آنها به عنوان منبع غذایی استفاده می‌شد. آنها همچنین درمراسم های مذهبی و طب سنتی نیز مورد استفاده قرار می‌گرفتند.

۳. از لحاظ تاریخی، خوکچه هندی‌ها نقش بزرگی را در طب سنتی آمریکای جنوبی بازی کرده‌اند. حتی در آند (که در آن طب غربی یا در دسترس نیست و یا مورد اعتماد نیست) این باور وجود دارد که خوکچه هندی‌ها بیماری‌هایی از قبیل آرتزور و زردی را درمان می‌کنند و روش درمان نیز بدین صورت است که این حیوانات باید در مناطق آسیب دیده مالیده بشوند.

۴. خوکچه هندی‌ها هیچ ربطی به خوک‌ها ندارند اما به دلایلی به آنها خوکچه گفته می‌شود. مثلاً اینکه صدای آنها شبیه خوک‌هاست یا اینکه از لحاظ ظاهری یک جورهایی شبیه به خوک‌ها هستند مثلاً سر بزرگ و گردن چاق و چله دارند و دم واقعی هم ندارند.

۵. خوکچه هندی‌ها می‌توانند  صداهایی با فرکانس ۴۰ هزار و یا ۵۰ هزار هرتز را بشنوند و حتی بعضی صداهایی که آنها تولید می‌کنند مافوق صوت و بالای ۲۰ هزار هرتز است.

۶. اگر یک خوکچه هندی ماده در زمان جفت گیری از خوکچه هندی نری خوشش نیاید ممکن است به‌صورت فواره‌ای ادرارش را به نر مزاحم و مصمم بپاشد.

۷.  خوکچه‌ها حیواناتی بسیار اجتماعی هستند و وقتی با خوکچه‌های دیگر هستند بسیار خوشحالند، حتی انسانی که واقعاً آنها را دوست دارد و بسیار با آنها وقت صرف می‌کند هم نمی‌تواند جای خوکچه هندی  های دیگر را برای آنها بگیرد.

۸. در گذشته، خوکچه‌های سیاه در طب سنتی برای درمان بیماری‌ها بسیار مهم تلقی می‌شدند.

۹. ملکه الیزابت اول (۱۵۳۳۱۶۰۳) یک خوکچه هندی داشت و به محبوب کردن حیوانات خز دار به عنوان حیوان خانگی بسیار کمک کرد.

۱۰. خوکچه‌های هندی بسیار زیاد مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته‌اند و آن هم عمدتاً به دلیل ویژگی مشترکی است که با انسان‌ها دارند: ناتوانی در تولید ویتامین سی

۱۱. خوکچه هندی‌ها معمولاً ۴ تا ۵ سال عمر می‌کنند؛ هرچند این عدد ممکن است به ۸ سال هم برسد. پیرترین خوکچه هندی‌ای که در تاریخ ثبت شده ۱۴ سال و ۱۰ ماه و ۲ هفته عمر کرده و در فوریه‌ی سال ۱۹۷۹ دار فانی را وداع گفته است!!

۱۲. دودسته بندی کلی برای خوکچه‌های هندی وجود دارد: مو بلند و مو کوتاه. مراقبت از مو کوتا ها معمولاً آسان‌تر است.

۱۳. دندان‌های خوکچه هندی‌ها  به طور مداوم رشد می‌کند. آنها ۲۰ دندان دارند.

۱۴. بعد از ۴ سالگی خوکچه‌های هندی، معمولاً مشکلات ژنتیکی مربوط به سلامتی پیدا می‌کنند.

۱۵. از آنجایی که پرورش خوکچه‌ها راحت‌تر از مرغ‌هاست، آنها وعده‌های غذایی محبوبی در برخی قسمت‌های پرو، اکوادور و کلمبیا در روزهای تعطیل هستند.

۱۶. مطالعات اخیر نشان داده‌اند که کودکان ۱۲۵ سالی که به اوتیسم مبتلا هستند  در هنگام تعامل با خوکچه هندی‌ها سطح پایین‌تری از استرس دارند. محققان اشاره کرده‌اند که این حیوانات می‌توانند برای دانش آموزان مبتلا به اوتیسمی که برای دوست پیدا کردن با سختی مواجه هستند به عنوان یک سپر اجتماعی عمل کنند.

۱۷. خوکچه هندی‌ها به پنی سیلین حساسیت دارند.

دیجی فکت هرشب ساعت ۲۱:۳۰ در دیجی رو

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع factretriever
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها