دیجی فکت: ۲۲ دانستنی درباره ی رونالدو، گران‌ترین و بهترین بازیکن فوتبال جهان

فرقی نمی‌کند طرفدار فوتبال باشید یا نه، اما حتماً اسم رونالدو به گوشتان خورده، بازیکن بااستعداد و شناخهشده‌ی پرتغالی که بسیار هم پرطرفدار است. او گران‌ترین بازیکن جهان با درآمد ماهیانه ۲۱میلیون یورو می‌باشد و رقم جدایی وی از رئال مادرید ۱میلیارد یورو است. در حال حاضر بسیاری او را بهترین بازیکن فوتبال در جهان و یکی از بهترین‌های تاریخ فوتبال می‌دانند. اگر از طرفداران این فوتبالیست معروف هستید حتماً در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

۱. اسم کامل کریستیانو رونالدو، کریستیانو رونالدو دوس سانتوسآویرومی‌باشد.

۲. در بچگی به اولقب Cry-baby یا بچه‌یگریه‌ای داده بودند، چراکه او بسیار تحت تأثیر احساساتش بوده و وقتی به همتیمی‌هایش پاس می‌داده و گلنمی‌کردند گریه می‌کرده. به او همچنین به دلیل سرعت زیادش لقب «زنبور کوچولو» را هم داده بودند.

۳.کریستیانو در سن ۱۴ سالگی از مدرسه اخراج شد و بعدازآن تشویق شد که فقط روی فوتبال تمرکز کند، که خب این بیشتر به نفعش شد!

۴.کریستیانو رونالدو را پدرش به دلیل علاقه‌اش به رئیسجمهور آمریکا، رونالد ریگان، رونالدو نامید.

۵. رونالدو در مادیرا، پرتغال و در ۵فوریه‌ی۱۹۸۵ به دنیا آمده است.

۶. در ۱۵ سالگی رونالدو مبتلابهعارضه‌یقلبی‌ای تشخیص داده شد، اما پس از جراحی و برطرف کردن مشکل او دوباره توانست به فوتبال وتمریناش بازگردد.

۷. سرعت ضربات آزاد رونالدو ۱۳۰ کیلومتر در ساعت است.

۸. رونالدو قراردادی سودآور با رئال مادرید امضا کرد که در پی آن تبدیل به ثروتمندترین بازیکن جهان شد.

۹. گفته می‌شود که رونالدو هزینه‌های درمان سرطان یک کودک ۹ ساله را پرداخت کرده است که این نشاندهنده‌ی مهربانی و سخاوتمندی این بازیکن است.

۱۰. برخلاف بسیاری از فوتبالیست‌ها رونالدو هیچ تتویی ندارد، چون دلش می‌خواهد در مواقع اورژانسی بتواند خونش را اهدا کند.

۱۱.کریستیانو همچنین نه الکل مصرف می‌کند و نه سیگار می‌کشد، چراکه پدرش در سن ۵۲ سالگی براثر اعتیاد به الکل درگذشت. او همچنین به این باور است که مصرف این دو بر بازی‌اشتأثیرمی‌گذارد.

۱۲. دانشگاهی در کانادا وجود دارد که یک واحد جامعهشناسیدرباره‌ی کریستین رونالدو ارائه می‌کند.

۱۳. استعداد رونالدو در فوتبال از ۱۱ سالگی شروع به خودنمایی کرد.

۱۴. رونالدو یکی از دو بازیکن برتر در بین همنسلان خودش است. او در نقش حمله و اغلب بهعنوان مهاجم یا بازیکن جناحین بازیمی‌کند. او همچنین به دلیل سرعت، دریبل، موقعیتیابی مناسب و ضربات آزادش بسیار شناختهشده است.

۱۵. چربی بدن رونالدو فقط ۱۰٪ است.

۱۶. در سال ۲۰۱۲ رونالدو کفش طلای خود را فروخت و پولش را صرف تأمینبودجه‌ی مالی مدارس غزه کرد. ماه بعد هم به پروژه‌ای در فیفا ملحق شد که کارش آگاهی بخشی به کودکان برای دورماندن از اعتیاد، ایدز، چاقی و مالاریا بود.

۱۷. در سال ۲۰۰۳منچسریونایتد قراردادی به ارزش ۱۲میلیون پوند با رونالدو امضا کرد که این بهمنزله‌ی رکوردی برای بازیکنی به آن سن و سال تلقی می‌شد.

۱۸. در سال ۲۰۰۶ رونالدو بوتیکی بانام CR7 در زادگاهش افتتاح کرد. او شعبه‌یدوم این بوتیک را در سال ۲۰۰۸ در لیسبون افتتاح کرد.

۱۹. رونالدو بعدازاینکه در سال ۲۰۰۷ متوجه شد که مادرش مبتلابه سرطان سینه است، با چالش بزرگی در زندگی‌اش مواجه شد.

۲۰. رونالدو پیشازاین با دو مدل انگلیسی در رابطه بوده و از سال ۲۰۱۰رابطه‌اش را با مدلی روسی به نام Irina shayk شروع کرده است.

۲۱.زندگینامه‌ی رونالدو تحت عنوان Moments در دسامبر ۲۰۰۷ منتشر شد.

۲۲. رونالدو ۱.۸۵ متر قد و حدود ۸۰ کیلوگرم وزن دارد.

دیجی فکت هرشب ساعت ۲۱:۳۰ در دیجی رو

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع techtimes
مطالب مرتبط
1 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
محمد علی آذرباد
2 ماه قبل

خیلی چیز های باحالی داشت فکر نمی کردم رونالدو اینقدر آدم جالبی باشه