بلیط هواپیما فلای تودی

هکرهای چینی قفل اثر انگشت همه گوشی‌ها را 20 دقیقه‌ای هک می‌کنند!

تعدادی از هکرهای چینی با استفاده از اثر انگشت یک کاربر از روی لیوان آب، قفل گوشی او را باز کرده‌اند! آن‌ها ادعا می‌کنند که با این روش می‌توانند در عرض 20 دقیقه قفل اثر انگشت همه گوشی‌ها را باز کنند. در رویداد GeekPwn که در شهر شانگهای چین برگزار شد، تعدادی از محققان امنیتی X-Lab که با شرکت چینی تنسنت (Tencent) همکاری می‌کنند، از این روش پرده برداشتند. آن‌ها با کمک این روش جدید موفق به هک سه موبایل هوشمند و دو دستگاه حضور و غیاب شدند. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

این روش هک کردن بسیار ساده است. در این روش هکر از روی اثر انگشت کاربر موبایل بر روی شیشه یا هر جسم سخت دیگری عکس می‌گیرد، بعد عکس گرفته شده را در اپلیکیشن ساخته شده توسط هکرها آپلود می‌کند و فایل کپی شده یا کلون آن بوجود می‌آید. سپس این فایل کلون شده پرینت می‌شود و با استفاده از آن می‌توان حسگر اثر انگشت موبایل را باز کرد.

GeekPwn

البته باید به این نکته اشاره کنیم که این گروه چینی بطور کامل از فرآیند این هک پرده برنداشتند و خیلی از بخش‌ها را به بینندگان نشان ندادند.

این هکرهای چینی می‌گویند که حسگرهای اثر انگشت خازنی، اپتیکال و فراصوت را در سیستم عامل‌های اندروید و iOS می‌توانند هک کنند و این کار فقط 20 دقیقه زمان می‌برد. این گروه چندین ماه بر روی پروژه توسعه این اپلیکیشن کار می‌کردند و حالا به هدف خود رسیده‌اند. آن‌ها همچنین به کاربران هشدار داده‌اند که مراقب اثر انگشت خود بر روی موبایل یا هر جسم دیگری باشند تا هک نشوند.

نظر شما درباره ادعای هکرهای چینی چیست؟ آیا واقعا در عرض 20 دقیقه هر موبایلی را با استفاده از این روش هک می‌کنند؟

منبع androidauthority
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments