چطور با پنهان کردن لایک‌ها، از استرس شبکه‌های اجتماعی کم کنیم؟

شبکه‎های اجتماعی سرگرم کننده هستند اما گاهی اوقات می‌توانند بسیار استرس آفرین باشند. حال این استرس یا از سوی افرادی که دنبال می‌کنید می‌آید و یا از سوی نوتیفکیشن‌های وقت و بی‌وقتی که برایتان ارسال می‌شود.

اما یکی دیگر از بخش‎های نه چندان خوشایند شبکه‎های اجتماعی که شاید به آن توجه نکرده باشید تعداد لایک‎ها، ری‌توییت‎ها و غیره است. حال بیایید نگاهی بیندازیم تا ببینیم چرا این موضوع یک مشکل بوده و چطور می‎توان آن را تغییر داد.

اعداد چطور در شبکه‎های اجتماعی فشار اعمال می‎کنند

شما محبوبیت عکس پروفایل‎تان را با تعداد لایک‎هایی که خورده می‌سنجید و یا ممکن است تعداد دوستان یا همان فرندهای خودتان را با دیگری مقایسه کنید و اگر هزاران نفر یک توییت را ری‎توییت کرده باشند بنظرتان حرف جالب و مهمی می‎آید.

توجه به اعداد، تمرکز را به جای کیفیت بر روی کمیت متمرکز می‎کند. ما برایمان مهم نیست که دوستی که مدت‎هاست با او صحبت نکرده‎ایم عکس تعطیلات‎مان را لایک کرده، بلکه  آن صد نفر دیگری که لایک کرده‎اند برایمان اهمیت دارند. شما می‎توانید این مشکل را با یک سری افزونه حل کنید.

چطور شمار لایک‎ها و توییت‏‌ها را در شبکه‌‏های اجتماعی پنهان کنیم

چطور با پنهان کردن لایک‌ها، از استرس شبکه‌های اجتماعی کم کنیم؟

1_وارد صفحات  مربوط به Facebook Demetricator یا Twitter Demetricator شده  و از آن‏جا افزونه مربوطه را برای کروم،  فایر فاکس یا سافاری دانلود کنید.

2_پس از نصب اکستنشن ، فیسبوک یا توییتر را لود کنید.

3_در این‎جا متوجه خواهید شد که تقریبا تمام اعداد ناپید شده‎اند. مثلاً 55 comments زیر یک پست تبدیل به comment شده است . هنوز هم می‏توانید به آن‎ها دسترسی پیدا کنید اما دیگر عددی نخواهید دید.

4_اگر خواستید این اعداد برگردند، فقط کافی است تیک گزینه‌ی Demetricator  را در بالای هرکدام از این سایت‎ها بردارید تا اعداد را به طور موقتی بازیابی کنید. اگر هم خواستید کلاً اعداد را بازیابی کنید می‌توانید افزونه را بردارید.

شاید ندیدن این ارقام و اعداد، کمی بهتان آرامش بیشتری در این وب سایت‎ها اعطا کند.

 

منبع makeuseof
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها