نحوه‌ی فعال کردن کیبورد ایموجی‌ها در آیفون+ ترفندها

افزایش محبوبیت کیبوردها بدان معناست که شما بیش از همیشه راه برای ابراز احساس خودتان هنگام فرستادن پیام اینترنتی دارید. جدا از صورتک‎ها، شما به ایموجی حیوانات، غذاها، پرچم‎ها و غیره هم دسترسی دارید. اما اگر نتوانید به ایموجی‎ها دسترسی پیدا کرده و ارسال‌شان کنید چه فایده‎ای دارد؟

شما به آسانی می‏توانید کیبورد ایموجی را به آیفون یا آیپدتان اضافه کنید تا جذابیتی ویژه به پیام‎هایتان ببخشید.

چطور کیبورد ایموجی آیفون را فعال کنید؟

هر آیفون و آپیدی می‎تواند به ایموجی‎ها دسترسی پیدا کند، ولی ابتدا باید کیبورد را روشن کنید. بدین منظور، مسیر زیر را دنبال نمایید:

1_به Setting>General>keyboard بروید.

2_گزینه‎ی Keyboards و بعد هم  Add new keyboard را انتخاب کنید.

3_در طول لیست اسکرول کنید و به دنبال Emoji بگردید و روی آن ضربه بزنید.

4_وقتی بر روی آن ضربه بزنید، کیبورد ایموجی به لیست کیبوردهای قابل استفاده‌تان اضافه خواهد شد.

5_می‎توانید همین پروسه را برای اضافه کردن زبان‎های دیگر به کیبورد یا فعال کردن کیبوردهای دانلودی‎تان دنبال کنید. کیبوردهای دانلودی‎تان در بالای این لیست قرار خواهند گرفت.

نحوه‌ی فعال کردن کیبورد ایموجی‌ها در آیفون+ ترفندها

حال که این کیبورد را فعال کردید چطور میتوانید از آن استفاده کنید؟ ساده است و شما می‏توانید از آن در هر برنامه‎ای که می‎توانید تکست یا متن بنویسید بهره ببرید:

1-بر هر فیلدی که می‌شود متن وارد کرد ضربه بزنید. یکی از جاهای مناسب می‎تواند برنامه‎ی پیام رسان یا همان اس‌ام‌اس باشد.

2_بر روی کیبورد پیش‌فرض، کلیدی بین 123 و کلیدهای دیکته است که یک چهره‎ی خندان روی آن دارد. اگر بیش از 3 کیبورد نصب داشته باشید این دکمه به شکل یک کره خواهد بود. برای تغییر به  کیبورد ایموجی روی آن ضربه زده یا با طولانی مدت نگه داشتن روی آن، گزینه‎های دیگر مرتبط با کیبورد را بالا بیاورید.

3_به دنبال ایموجی‌‏هایی که می‏خواهید در متن‌تان بگذارید بگردید. درست مانند برنامه‌‏های پیام رسان مثل تلگرام، این جا هم ایموجی‏‌ها برای راحت‎تر انتخاب شدن دسته‎بندی دارند. ایموجی‎ مد نظرتان را پیدا کرده و برای وارد کردن روی آن ضربه بزنید .

نحوه‌ی فعال کردن کیبورد ایموجی‌ها در آیفون+ ترفندها نحوه‌ی فعال کردن کیبورد ایموجی‌ها در آیفون+ ترفندها

نحوه‌ی فعال کردن کیبورد ایموجی‌ها در آیفون+ ترفندها

جایگذاری و پیش بینی ایموجی‎ها

وقتی دارید پیامی تایپ می‏کنید، اگر به کیبورد ایموجی سوئیچ کنید می‏بینید که یک سری کلمات هایلات می‏شوند . این یعنی برای عنوان کردن آن کلمه، یک ایموجی مرتبط وجود دارد و شما می‎توانید با زدن بر روی آن دکمه، کلمه را با ایموجی‎اش جایگزین کنید.

نحوه‌ی فعال کردن کیبورد ایموجی‌ها در آیفون+ ترفندها

نحوه‌ی فعال کردن کیبورد ایموجی‌ها در آیفون+ ترفندها

با استفاده از ویژگی پیش‌بینی متن هم اگر کلمه‎ای تایپ کنید که ایموجی مرتبط به آن وجود داشته باشد، شناسایی شده و ایموجی در نوار پیش‏بینی  کلمه ظاهر می‎شود و شما با زدن بر روی آن به آسانی می‎توانید اضافه‌اش کنید.

کیبوردهای ایموجی جایگزین برای آیفون و آیپد

اگر در ارتباط با استفاده از ایموجی‏‌ها در کیبورد، امکانات و سفارشی سازی‎های بیشتری می‏خواهید می‏توانید کیبوردهای معروفی مانند Emoji> و Swiftmoji  را دانلود و فعال سازی کنید.

منبع makeuseof
مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها