کوجیما و یک عنوان انحصاری جدید برای PS4

اگر پیگیر اخبار دنیای بازی های رایانه ای بوده باشید، حتما از اختلافاتی که هیدئو کوجیما، خالق افسانه ای سری بازی های متال گیر، با سران کمپانی کونامی داشته با خبر هستید. پس از کش و قوس های فراوان بالاخره خبر جدایی رسمی کوجیما از کونامی منتشر شد و این طور که به نظر می رسد، این بازی ساز نابغه قصد تاسیس استودیی جدید دارد.

بر اساس مقاله ای که در وب سایت ژاپنی Nikkei منتشر شده و سایت مشهور Polygon نیز ترجمه انگلیسی آن را منعکس کرده است، کوجیما رایزنی هایی را برای ساخت یک عنوان انحصاری جدید برای کنسول پلی استیشن 4 آغاز کرده است.

ساعاتی قبل نیز شبکه رسمی پلی استیشن در یوتیوب این خبر را به صورت رسمی تایید کرد و آقای اندرو هاوس Andrew) House) که در ویدیوی مذکور به زبان ژاپنی صحبت می کرد، از همکاری شرکت سونی و هیدئو کوجیما برای طراحی یک عنوان انحصاری PS4 خبر داد.

Kojimaآقای کوجیما نیز در ویدیوی مورد اشاره، تاسیس استودیوی جدید خود را به صورت رسمی اعلام کرده و وعده ساخت یک سری جدید را داد. این طور که به نظر می رسد، نام استودیوی جدید نیز همانند گذشته همان Kojima Productions خواهد بود.

هنوز به جزئیات همکاری سونی با کوجیما اشاره ای نشده است، اما به احتمال فراوان این شرکت ژاپنی توجه ویژه ای به این مسئله خواهد داشت. کوجیما مدتی قبل عنوان فوق العاده محبوب متال گیر سالید 5 را طراحی و منتشر کرد و در چندین سال گذشته نیز همواره تمرکز اصلی خود را بر روی ساخت نسخه های مختلف این سری از بازی ها گذاشته است. اما حال که کونامی تمام حقوق مربوط به عنوان متال گیر را برای خود نگه داشته است نمی توان انتظار داشت که هیچ یک از کاراکترهای آشنای بازی های این سری را در عنوان جدید کوجیما نیز ملاقات نماییم و به عبارتی با یک بازی کاملا جدید روبرو خواهیم بود.

چند وقت پیش نیز کوجیما بر روی نسخه جدیدی از سری بازی های ترسناک سایلنت هیل، شروع به فعالیت کرده بود که با بروز اختلافات، تولید آن نیز متوقف شد. آیا ممکن است که این بازیساز خوشنام قصد طراحی یک بازی ترسناک را داشته باشد و یا همچنان ترجیح می دهد تا سبک اکشن را برای بازی جدید خود انتخاب کند؟ این ها سوالاتی هستند که برای یافتن پاسخ آن ها، فعلا باید صبر کرد.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع attackofthefanboy
مطالب مرتبط

نظرات بسته شده است.