سونی دلیل گرانی بازیهای PS2 ارائه شده برای PS4 را توضیح میدهد!

ps2 games on ps4

زمان زیادی از اخبار سونی که هم اکنون کنسول پلی استیشن 4 این کمپانی قادر به اجرای تعدادی بازی پورت شده از کنسول نسل قدیمی پلی استیشن 2 می باشد نگذشته است. بدون شک این خبر بسیاری از علاقه مندان به کنسول‌های کلاسیک را به سمت خرید کنسول نسل هشتمی سونی کشاند و همچنین نسل جدید گیمر‌ها را با بازی‌های کامپیوتری نسل‌های گذشته آَشنا نمود چرا که آنها ممکن بود هیچ موقع دیگری اقدام به اجرای بازی های نسلهای گذشته نکنند.

اما خبر بدی که از این بازی‌ها به گوش می‌رسد، قیمت بالای آنها می‌باشد.درواقع سیاست عجیب سونی در این قیمت گذاری که شاید کمتر کسی آن را حدس می‌زد، موجب نارضایتی بسیاری از کاربران شده است.این بازی‌های پورت شده با قیمتی بین 10 الی 15 دلار به فروش می‌رسند که با توجه به قدیمی بودن این بازی‌ها، رقم عنوان شده از سوی سونی نمی‌تواند عقلانی باشد.

در همین راستا آقای یوشیدا، رئیس کمپانی سونی توضیحاتی را ارائه نموده اند که در ادامه مشاهده خواهیم کرد:

“ما در این نسخه از بازی‌ها تروفی ها را نیز اضافه نموده ایم. بسیاری از مردم با این قضیه آشنا هستند و برای آنها تروفی ها از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابر این ما تصمیم گرفتیم که از آنها حمایت کنیم. در این بین نمی‌توان انتظار داشت که این بازی‌ها با قیمتی برابر با قیمت‌های نسل خود عرضه شوند. چرا که کارمندان ما بر روی این نسخه از بازی‌ها کار کرده اند و مطمئناً این قضیه از نظر اقتصادی نیز نباید ما را متحمل ضرر نماید.”