آی پینز

هوندا آکورد 2017 از کارپلی اپل بهره می‌برد

شرکت خودروسازی هوندا در روز جمعه اعلام کرد که در تاریخ 27 ژانویه همراه با قابلیت پشتیبانی از کارپلی اپل و اندروید اوتو گوگل، مدل آکورد را به بازار خواهد فرستاد. هوندا برای هیچ کدام از دو سیستم چندرسانه‌ای 7 اینچی ذکر شده، قیمتی را مطرح نکرده است اما قیمت پایه مدل سدان آکورد 22,355 دلار و مدل کوپه آن نیز قیمتی 24,025 دلاری خواهد داشت.

هوندا آکورد

این خودروساز با روند آهسته‌ای اقدام به استفاده از CarPlay در تولیدات خود کرده است و اولین بار در خودروهای آکورد و سیویک 2016 و سپس در وانت Ridgeline مدل 2017 این سیستم چند رسانه‌ای اپل را به کار گرفته است. همچنین این به‌روزرسانی برای سیویک هاچ‌بک 2017 در پاییز امسال نیز ارائه خواهد شد.

عمده خودروسازها، محصولاتی با پشتیبانی از کارپلی اپل دارند. اما به جز نرم افزارهای توسعه داده شده توسط اپل و خودروسازان، تنها 10 برنامه دیگر برای کارپلی در اپ استور وجود دارد.

کار پلی

اپل برای قدرت دهی به پلتفرم خودرویی خود قصد دارد پیشرفت‌هایی را همزمان با انتشار iOS 10 در آن لحاظ کند که می‌توان مواردی چون حذف و بازنشانی برنامه‌ها، رابط کاربری جدید پخش کننده موزیک و پشتیبانی از برنامه‌های ارتباطی VOIP مانند اسکایپ را نام برد.

منبع appleinsider
مطالب پیشنهادی

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد