هوندا و سونی برای تولید خودروهای برقی وارد همکاری شدند

به نظر شما وقتی یک کمپانی خودروسازی مانند هوندا با یک شرکت فناوری مانند سونی دست همکاری به هم داده و خودروی الکتریکی تولید کنند، نتیجه کار چگونه خواهد بود؟ خوب، در آینده‌ای نه چندان دور می‌توانیم پاسخ این سؤال را بیابیم. چرا که این دو غول صنعت امروز اعلام کردند که برای ساخت و فروش مشترک خودروهای الکتریکی جدید با یکدیگر همکاری خواهند کرد. با دیجی رو همراه باشید.

در حالی که هوندا و سونی هنوز در حال مذاکره در مورد جزئیات این همکاری هستند، اما در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که قصد دارند شرکت خودروسازی جدیدشان را تا قبل از پایان سال جاری میلادی تأسیس کنند. همچنین، گفته می‌شود که در این طرح بلندپروازانه، فروش اولین خودروی برقی این برند تازه تأسیس برای سال 2025 برنامه‌ریزی شده است.

شرکت جدیدی که هوندا و سونی قصد راه‌اندازی‌اش را دارند، هنوز نامگذاری نشده اما ترکیبی از نام این دو شرکت اولین چیزی است که ممکن است به ذهن برسد. با اینکه شرکت مذکور تمام جنبه‌های طراحی، ساخت، برنامه‌ریزی و فروش را به صورت مستقل مدیریت خواهد کرد، اما هوندا قرار است از امکانات خود برای تولید این خودروها استفاده کرده و سونی نیز وظیفه ساخت پلتفرم نرم افزاری را بر عهده داشته باشد.

خودروی برقی

سال گذشته بود که هوندا اعلام کرد تا سال 2040 خطوط تولید خود را تنها به خودروهای الکتریکی و سوخت هیدروژنی اختصاص خواهد داد و تولید مدل‌های دیگر را کنار می‌گذارد. در واقع، با افزایش تدریجی این نوع خودروها در دو دهه آینده، تولید مدل‌های احتراق داخلی نیز به صورت همزمان کاهش یافته و در نهایت به صفر خواهد رسید. هوندا تا قبل از اینکه بخواهد با سونی وارد همکاری شود، به کمک جنرال موتورز موفق به تولید دو خودروی الکتریکی شده و به زودی آن‌ها را روانه بازار خواهد کرد.

در سوی دیگر، سونی هم نمونه اولیه کراس اوور الکتریکی Vision-S را در نمایشگاه فناوری 2022 CES به نمایش گذاشته و پیش از این هم یک سدان الکتریکی تحت عنوان Vision-S 01 را طراحی کرده بود که نشان از عزم جدی این شرکت برای ورود به بازار خودروهای برقی داشت.

منبع caranddriver
مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها