هنگ منگ سیستم عاملی برای گوشی‌های هوشمند نخواهد بود

بسیاری طرح هواوی برای راه‌اندازی سیستم عامل هنگ منگ به عنوان جایگزینی اندروید برای گوشی‌های هوشمند هواوی را ستایش کردند اما ظاهرا این شرکت برنامه‌های دیگری داشته است. کاترین چن، عضو هیئت مدیره و معاون ارشد این شرکت اظهار داشت که این سیستم عامل هرگز قرار نبود جایگزین اندروید شود بلکه این سیستم عامل برای استفاده‌های تجاری و اینترنت اشیاء توسعه داده می‌شود.

هنگ منگ سیستم عاملی موبایلی خواهد بود

چن این اطلاعات را در میزگرد رسانه‌ای در بروکسل بلژیک فاش کرد. سیستم عامل هنگ منگ به تازگی نشان تجاری را به ثبت رسانده اما برای استفاده‌ در صنایع طراحی شده و مدت‌ها قبل از بحث در مورد جایگزینی اندروید و پس از جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین، در حال توسعه بوده است.

به نظر می رسد که سیستم عامل هنگ منگ خطوط کد بسیار کمتری – حدود صدها هزار- نسبت به ده ها میلیون کد مانند سیستم‌ عامل‌های تلفن همراه دارد. چن اضافه کرد که سیستم عامل داخلی هواوی همچنین دارای سرعت بیشتر و تاخیر بسیار کمتری در مقایسه با سیستم عامل یک گوشی هوشمند است.

شایان ذکر است که این سخنان شاید واقعیت داشته باشد اما مقامات چینی صحبت در مورد سیستم عامل هنگ منگ را زمانی آغاز کردند که دولت دولت آمریکا تصمیم به لغو ممنوعیت تجاری با هواوی گرفت. با این حال، برداشت‌های اولیه این بود که هنگ منگ یک سیستم عامل موبایلی خواهد بود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید