آیفون های 2020 اپل به سنسور سه بعدی ToF مجهز خواهند بود

بر اساس خبرهای منتشر شده، برخی از گوشی‌های آیفون‌ 2019 به دوربینی سه گانه مجهز خواهند بود اما سنسور سه بعدی مدت پرواز (ToF) ندارند. اما در سال آینده این روند تغییر خواهد کرد، زیرا بر طبق گزارش‌های اپل با تولید کنندگان قطعات اصلی چنین سنسورهایی تماس برقرار کرده است.

حدس و گمان‌های افشاگران نشان می‌دهد سنسور سه بعدی ToF به پشت گوشی‌های آیفون‌های 2020 اضافه خواهد شد تا عملکرد AR (واقعیت افزوده) را در مدل‌های آیفون 12 (iOS 13 ARKit 3) بهبود بخشد که ادامه کاری است که با ARKit 2 در iOS 12 شروع شد. علاوه بر این، این سنسور افکت‌هایی مبتنی بر عمق میدان مانند افکت‌های بوکه و نورپردازی را در برنامه دوربین بهبود خواهد بخشید. این سنسور قادر به اندازه‌گیری فواصلی تا حداکثر 4.5 متر بوده که طولانی‌تر از چیزی است که سنسورهای کنونی گوشی‌های اندروید می‎توانند مدیریت کنند.

اپل به طور خاص به دنبال  قطعات VCSEL است و این قطعات همان چیزی هستند که پالس‌های نور مورد استفاده در سنسورهای ToF را تامین می‌کند. توجه داشته باشید که سنسور 3 بعدی فعلی در آیفون‌ها – سیستم TrueDepth -مبتنی بر نور سازمان یافته به جای مدت پرواز (ToF) هستند. ماژول‌های مدت پرواز دقت بیشتر و برد طولانی‌تری دارند و نور خورشید را بهتر کنترل می‌کنند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید