عرضه بازی Horizon: Zero Dawn برای رایانه‌های شخصی تأیید شد

اواخر دی ماه بود که زمزمه‌هایی از انتشار بازی Horizon: Zero Dawn برای رایانه‌های شخصی شنیده شد. خبر عرضه نسخه پی سی این بازی که یکی از بهترین عناوین اختصاصی پلی استیشن 4 به شمار می‌رود، بسیاری از طرفداران را به وجود آورد، اما سونی در این زمینه سکوت کرد تا همه چیز در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد. اما خوشبختانه این خبر به صورت رسمی تأیید شد و هرمن هالست (Hermen Hulst)، رئیس استودیوهای جهانی سونی، در بلاگ رسمی سونی اعلام کرد که Horizon: Zero Dawn در تابستان پیش رو برای رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد.

هالست در این باره گفته:

بله، من تأیید می‌کنم که Horizon Zero Dawn تابستان سال جاری برای رایانه‌های شخصی عرضه خواهد شد. به زودی اطلاعات بیشتری از طرف استودیوی گوریلا گمیز و کارگردانان جدید آن ارائه خواهد شد.

این اولین بار نیست که یک بازی انحصاری پلی استیشن 4 برای رایانه‌های شخصی عرضه می‌شود و پیش از این شاهد انتشار عناوینی مانند Journey و Detroit: Become Human بوده‌ایم. اما تفاوتی که در اینجا وجود دارد این است که ناشر Horizon: Zero Dawn برای پی سی خود شرکت سونی خواهد بود؛ اتفاقی که تا پیش از این و حداقل در نسل‌های اخیر سابقه نداشته است.

Horizon: Zero Dawn

هالست درباره این اقدام شرکت سونی می‌گوید:

عرضه یک بازی انحصاری طراز اول برای رایانه‌های شخصی بدین معنی نیست که بخواهیم همه بازی‌هایمان را به این پلتفرم بیاوریم. در مورد Horizon Zero Dawn هم به نظر من این عنوان برای عرضه روی رایانه‌های شخصی بسیار مناسب بود. ما در حال حاضر هیچ برنامه زمانی و تاریخ دقیقی برای عرضه نسخه پی سی نداریم و البته باید اشاره کنم که همچنان به داشتن عناوین انحصاری کاملاً پایبند هستیم.

اما دلیل سونی از این تغییر استراتژی و عرضه یک عنوان انحصاری مانند Horizon Zero Dawn برای پلتفرمی غیر از پلی استیشن چیست؟ به نظر می‌رسد سونی با این کار دو هدف را دنبال می‌‌کند. اولین هدف که کاملاً‌ واضح است و آن هم درآمدزایی بیشتر می‌باشد. عنوان خوش ساخت و بزرگی مانند Horizon Zero Dawn می‌تواند پول زیادی را برای این شرکت ژاپنی در پی داشته باشد. دومین هدف نیز شناساندن بیش از پیش پلی استیشن به گیمرها و در واقع یک روش نوین برای برندسازی است. آقای هالست هم در صحبت‌های خود به این مورد اشاره کرده و گفته است:

به نظر من مهم است که ما در برابر ایده‌های جدید برای معرفی پلی استیشن به مردم،‌ ذهنی باز داشته باشیم. ما باید به کسانی که کنسول پلی استیشن ندارند، نشان دهیم که چه چیزی را از دست داده‌اند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع venturebeat
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها