آموزش فعال کردن آپدیت خودکار در کنسول پلی استیشن 5

اگر می‌خواهید کنسول پلی استیشن 5 خود را در بهترین حالت نگه دارید، باید مطمئن شوید که سیستم عامل آن به‌روز است. علاوه بر این، همیشه باید مطمئن باشید که آخرین نسخه از یک بازی را انجام می‌دهید، زیرا معمولاً آپدیت‌های کنسول و بازی‌ها بسیار مهم هستند و البته شامل وصله‌های امنیتی مهمی نیز می‌باشند.

اما اگر فراموش کردید پلی استیشن 5 و بازی‌های آن را به صورت دستی آپدیت کنید چه؟ خوشبختانه، می‌توانید قابلیت به‌روزرسانی‌های خودکار را فعال کنید که به کنسول بازی اجازه می‌دهد این کار را به صورت خودکار برای شما انجام دهد.

به‌روزرسانی خودکار در پلی استیشن 5 چیست؟

ویژگی به‌روزرسانی خودکار در کنسول پلی استیشن 5 دقیقاً همان کاری را انجام می‌دهد که از نامش پیداست! در گذشته، کاربران کنسول‌های بازی مجبور بودند دستگاه و بازی‌های خود را به صورت دستی و با پیمایش منوها و انتخاب گزینه‌های متعدد به‌روزرسانی کنند.

با اینکه، همچنان گزینه آپدیت کردن دستی نیز در پلی استیشن 5 وجود دارد، اما بسیار ساده‌تر است که انجام این کار را به کنسول خود بسپارید تا خودش اقدام به بررسی به‌روزرسانی‌های جدید بازی‌ها یا سیستم عامل کرده و همه چیز را به‌روز نگه دارد. بنابراین، با فعال کردن قابلیت به‌روزرسانی خودکار هر زمان که آپدیت جدیدی عرضه شود، کنسول شما آن را به طور خودکار دانلود و نصب می‌کند. در این مقاله نحوه فعال کردن این ویژگی را با هم مرور می‌کنیم. با دیجی رو همراه باشید.

نحوه فعال کردن به‌روزرسانی خودکار در پلی استیشن 5

قبل از فعال کردن به‌روزرسانی‌های خودکار، باید چند کار را در تنظیمات پلی استیشن 5 خود انجام دهید.

بدیهی است که برای استفاده از این ویژگی به اتصال اینترنت در کنسول پلی استیشن 5 خود نیاز دارید. همچنین، پس از اتصال به اینترنت، باید کنسول خود را طوری تنظیم کنید که در حالت استراحت نیز همچنان متصل باقی بماند. بعد از این که این کارها را انجام دادید، آماده فعال کردن به‌روزرسانی خودکار در پلی استیشن 5 خود خواهید بود.

1. پلی استیشن 5 خود را به اینترنت وصل کنید

آپدیت خودکار پلی استیشن 5

اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید ابتدا کنسول پلی استیشن 5 خود را به اینترنت وصل کنید. این کار را می‌توانید با رفتن به صفحه تنظیمات (Settings) انجام دهید. برای ورود به تنظیمات کنسول نیز می‌توانید روی آیکونی که به شکل چرخ‌دنده بوده و در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد، کلیک کنید.

آپدیت خودکار پلی استیشن 5

در صفحه تنظیمات ابتدا باید وارد مسیر Network > Settings > Setup Internet Connection شده و سپس Connect to the Internet را انتخاب کنید تا یک اتصال سیمی یا بی‌سیم اینترنت را راه‌اندازی نمایید. همچنین می‌توانید برای استفاده از گزینه‌های پیشرفته گزینه Set Up Internet Connection را انتخاب کنید.

2. اتصال مداوم به اینترنت را در پلی استیشن 5 فعال کنید

آپدیت خودکار پلی استیشن 5

اکنون که پلی استیشن 5 خود را به اینترنت وصل کرده‌اید، به منوی تنظیمات (Settings) برگردید. سپس به مسیر System > Power Saving > Features Available in Rest Mode بروید و گزینه Stay Connected to the Internet را فعال کنید.

فعال کردن این گزینه به این معنی است که به پلی استیشن 5 خود اجازه می‌دهید همیشه اتصال شبکه را فعال نگه دارد و حتی زمانی که در حالت استراحت است نیز به اینترنت متصل باشد.

3. قابلیت Automatic Update Installation پلی استیشن 5 را فعال کنید

آپدیت خودکار پلی استیشن 5

اکنون که اتصال اینترنت همیشه برقرار است، دیگر لازم نیست نگران دریافت به‌روزرسانی‌ها باشید. چرا که حتی اگر خواب بوده یا سر کار باشید، کنسول شما همه به‌روزرسانی‌ها به صورت خودکار و بدون اینکه روشن شود، دریافت خواهد کرد. اگر می‌خواهید کار شما راحت‌تر از این هم شود، می‌توانید به کنسول PS5 اجازه دهید تا فایل‌های دانلود شده را نیز خودش نصب کند.

برای انجام این کار، باید به مسیر Settings > System > System Software > System Software Update and Settings بروید. در اینجا باید گزینه Install Update Files Automatically را فعال کنید. اکنون پلی استیشن 5 شما طوری تنظیم شده است که به طور خودکار آخرین به‌روزرسانی‌های سیستم را دانلود و نصب کند.

4. به‌روزرسانی خودکار پلی استیشن 5 را فعال کنید

آپدیت خودکار پلی استیشن 5

وقتی کنسول شما برای دریافت خودکار به‌روزرسانی‌ها تنظیم شد، تنها کاری که باید انجام دهید این است که به‌روزرسانی خودکار بازی‌ها را نیز فعال کنید. برای انجام این کار، به سادگی وارد مسیر Settings > Saved Data and Game/App Settings > Automatic Updates شده و سپس یکی از دو گزینه Auto-Download و یا Auto-Install را انتخاب کنید. این گزینه‌ها تضمین می‌کنند که حتی اگر کنسول شما در حالت استراحت باشد، همچنان به‌روزرسانی‌های بازی‌ها یا برنامه‌ها دریافت خواهند شد. بدیهی است که در صورت انتخاب گزینه Auto-Install اجازه نصب به‌روزرسانی‌های بازی‌ها را هم به کنسول خود می‌دهید.

این مراحل به پلی استیشن 5 شما امکان می‌دهد در حالت استراحت، به‌روزرسانی‌ها را دریافت و نصب کند. البته، به یاد داشته باشید اگر کنسول شما به طور کامل خاموش شود، به‌روزرسانی خودکار نیز کار نخواهد کرد!

پلی استیشن 5 شما اکنون به صورت خودکار به‌روز می‌شود!

با فعال کردن گزینه‌هایی که گفتیم، می‌توانید با خیال راحت از بازی کردن با PS5 لذت ببرید و دیگر وقت خود را برای آپدیت کردن سیستم عامل کنسول و بازی‌ها هدر ندهید. قابلیت به‌روزرسانی خودکار تضمین می‌کند که پلی استیشن 5 شما و بازی‌های نصب‌شده روی آن همیشه به‌روز و آماده استفاده هستند و نیازی نیست تا منتظر انجام به‌روزرسانی بمانید.

مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
۰۰۰
۰۰۰
1 ماه قبل

قسمتAutomatic UpdatesSettings در ستینگ وجود ندارد👎