چگونه از Android Device Manager در هنگام گم شدن گوشی استفاده کنیم؟

گم شدن گوشی می‌تواند تجربه‌ی فوق‌العاده ناخوشایندی باشد که این با وجود فایل‌هایی که امروزه روی دستگاه‌هایمان ذخیره می‌کنیم، دو چندان می‌شود. از عکس‌های شخصی و اطلاعات بانکی گرفته تا حساب‌های شبکه‌های اجتماعی و پیام‌های شخصی؛ چیزهای زیادی هستند که فقط و فقط خودمان باید آن‌ها را ببینیم! در این شرایط سخت، شما دو گزینه پیش روی خود دارید: یا گوشی را ردیابی کنید (که انجام این کار را از طریق اپراتورهای ملی در مطلبی جداگانه بررسی خواهیم کرد) و یا در صورت موفق نبودن، تمام اطلاعات آن را پاک کنید. اگر شما صاحب گوشی اندروید هستید، هر دوی این کار ها را می‌توان از طریق برنامه‌ی Android Device Manager محصول گوگل، انجام داد، که جدیدا “Find My Device” نام گرفته است. در این برنامه‌، علاوه بر ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سه گزینه‌ی فوق، می‌توانید آخرین مکان گوشی خود که در آن‌جا گوشی به اینترنت وصل شده است را ببینید.

استفاده از این اپلیکیشن بسیار آسان است. فقط مراحل لیست شده در پایین را دنبال کنید.

استفاده از Android Device Manager روی دستگاه اندرویدی

اگر کسی از نزدیکانتان دارای دستگاه اندرویدی است و یا خودتان یک دستگاه دیگر دارید، می‌توانید این کار را انجام دهید. Find My Device را در در پلی استور جستجو کنید و این برنامه که رایگان است را دانلود کنید. زمانی که دانلود تمام شد، آن را نصب کنید و وارد یکی از حساب‌های گوگل که روی دستگاه گم شده استفاده می‌کردید، شوید.

اگر شما این حساب را روی چندین دستگاه استفاده کرده‌اید، دستگاه گم شده را انتخاب کنید. نیازی نیست که این نرم افزار روی دستگاه مورد نظر نصب شده باشد.

بعد از انجام این کار‌ها، این برنامه به شما سه گزینه را ارائه می‌دهد: پخش صدا، قفل کردن و پاک کردن. هر سه گزینه نیازمند این هستند که گوشی گم شده به نحوی به اینترنت وصل شده باشد (WiFi یا داده).

اگر شما نزدیک گوشی خود هستید. پخش صدا را انتخاب کنید. سپس گوشی گم شده صدای زنگ گوشی شما را پخش می‌کند و به شما کمک می‌کند که بفهمید صدا از کجا پخش می‌شود. گزینه‌ی قفل کردن به شما اجازه می‌دهد که روی صفحه‌ی گوشی یک پیام بگذارید و شماره‌ی خود را هم بگذارید تا اگر کسی گوشی را پیدا کرد و می‌خواست آن را برگرداند، بتواند با شما تماس برقرار کند. هم‌چنین، اگر شما روی گوشی خود قفل نگذاشته‌اید، می‌توانید از طریق این گزینه این کار را انجام دهید.

اگر ردیابی گوشی غیرممکن است، گزینه‌ی پاک کردن پیشنهاد می‌شود. این گزینه به صورت برگشت ناپذیر تمام داده‌های روی گوشی شما را پاک می‌کند. البته ما امیدواریم که کار به اینجا نکشد و شما بتوانید از دو گزینه‌ی دیگر برای یافتن گوشی خود استفاده کنید.

استفاده از Android Device Manager در کامپیوترهای شخصی

در صورتی که دستگاه اندرویدی دیگری در دسترس شما نیست، سریع‌ترین راه برای استفاده از این سرویس رفتن به وبسایت Find My Device و دنبال کردن مراحل بالا است. رابط کاربری وبسایت با رابط کاربری برنامه مشابه است.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع ubergizmo
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها