چگونه خودمان یک کیس کامپیوتر بسازیم؟

آیا به سیستم کامپیوتر خود افتخار می‌کنید اما می‌ترسید آن را به دیگران نشان دهید چون هنوز در آن کیس قدیمی خاکستری است؟ یا اینکه دوست دارید یک کیس با سلیقه خود داشته باشید؟ در این مقاله فوت‌وفن انتخاب یا ساختن کیس خودتان را خواهید یافت. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

مراحل:

1 تصمیم بگیرید که می‌خواهید کامپیوترتان چه شکلی باشد.

ابتدا خطوط کلی را بکشید و پس‌ازآن طراحی‌های پیچیده‌تر را رسم کنید. به جنسی که برای پیاده کردن طراحی خود نیاز دارید فکر کنید. مقوا، چوب، فلز، آکریلیک یا شیشه؟ رنگ‌هایی که استفاده خواهید کرد را در نظر بگیرید، حتی تا جزئیات ریزی مثل چراغ‌های ال‌ای‌دی و طرح‌های گرافیکی.  این کار به شما اجازه می‌دهد تا طراحی خود را تصحیح کنید تا به‌جایی برسد که برایتان رضایت‌بخش باشد.

2 به قطعاتی که برای کیس خود می‌توانید بازیافت کنید فکر کنید.

می‌توانید به ساختن یک کیس چوبی فکر کنید ، یک جای مادربرد استیل دست‌دوم می‌تواند به‌خوبی در کیس شما جا شود تا برای سوراخ کردن با دریل برای سایزهای مختلف مادربرد به دردسر نیافتید. بازیافت قطعات کامپیوتر و قطعات دیگر وسایل (تلویزیون، وی سی آر، یخچال یا غیره) می‌تواند خیلی آسان و ارزان باشد و در مراحل سخت‌تر ساختن یک کیس شما را یاری کند. مراکز بازیافت، خریدوفروش‌های آنلاین، خریدوفروش‌های محلی، حراج‌های خانگی و حتی پسماندهای مغازه کامپیوتری محلتان می‌توانند جاهای ایده عالی برای یافتن قطعات ارزان یا مجانی برای استفاده باشند.

3 ساختن یک کیس کامپیوتر می‌تواند فرایند پیچیده‌ای باشد

عوامل متعددی در این کار نقش دارند که باید در نظر گرفته شوند مثل اندازه، تعداد جایگاه‌های درایوها، تهویه، نوع کامپیوتری که در کیس خواهد رفت و جنبه‌های متعدد دیگر. حتماً در اینترنت به کیس های خالی با دقت نگاه کنید تا زیر و بم آن‌ها را بشناسید.

4 مطمئن شوید تمام ابزارهایی که برای انجام کار لازم دارید را تهیه‌کرده‌اید

خودکفا بودن می‌تواند گران باشد اگر لازم است تمام ابزارهای موردنیاز برای ساختن کیس را بخرید. ابزارهای معمول موردنیاز برای چوب/فلز/آکریلیک این‌ها هستند: اره‌مویی، دریل، چکش، سوهان، چاقوی تیز، چسب‌کاغذی نواری، متر، فرز، دستگاه پرچ، سشوار صنعتی، اره، اسپری رنگ، مداد ، ماژیک و خرده‌ریزهای مختلف مثل میخ، پیچ، پرچ، مته، گیره. همچنین داشتن تیغه‌ و خرده‌ریزهای صحیح برای دریل، اره‌مویی، فرز و دیگر تجهیزات شما مهم است.

5 اگر تجربه‌ی موردنیاز برای استفاده از یک ابزار خاص یا انجام برش یا اندازه زدن ندارید، بهتر است در کتاب‌ها یا اینترنت تحقیق کنید.

ویدئوهای زیادی در اینترنت برای کارهای دستی و مخصوصاً طراحی و ساخت کیس وجود دارد.

راهنمایی‌ها

 • بهتر است قبل از هر کاری کیس را رنگ کنید چون پس از شروع کار و برش زدن، برآمدگی‌ها و شکاف‌های ایجادشده رنگ کردن را سخت می‌کند.
 • مشخص کردن و علامت زدن سوراخ‌های موردنیاز برای پیچ‌های مادربرد را می‌توانید با دانلود خصوصیات (ATX) موردنظر یا با استفاده از یک مادربرد کهنه انجام دهید. مادربرد کهنه را در جایش قرار دهید و سوراخ‌ها را با مداد علامت بزنید. مطمئن شوید مادربرد کهنه با مادربردی که استفاده خواهید کرد هم‌اندازه است، اندازه‌های مختلفی برای مادربردهای وجود دارد مثل FlexATX ، microATX ، miniATX ، ATX ، Extended ATX یا  workstation ATX .
 • حتماً تمام نگهدارنده‌های قطعاتی مثل PSU یا سی‌دی‌رام را با استفاده از قطعات شکسته یا دست‌دوم کهنه امتحان کنید. با این کار به تجهیزات ارزشمند خود آسیب نمی‌زنید.
 • اگر یک پنجره می‌خواهید ببرید یا یک پنل طراحی کنید، درون پنل را مثل یک ورق کاغذ چسب‌کاغذی بچسبانید، طراحی یا پنجره‌ی خود را روی چسب بکشید. هنگام دریل کردن و بریدن، چسب را به حال خود بگذارید و فقط هنگامی‌که کار تمام شد آن را جدا کنید. این کار خط و خش درون کیس را به حداقل می‌رساند و سطح آسان‌تری برای ترسیم طراحی شما ایجاد می‌کند.
لینک کوتاه http://bit.ly/2NpEwOO
منبع wikihow
 • خجالت اوره این سطح از کیفیت وب فارسی همین مطلب ناقص بی ارزش را چند سایت کپی پیست کرده اند و هیچ کدام نگفته اند منبع این مطلب کم ارزش کجاست یعنی حق کپی رایت که هیچ فاتحه خوانده شده و دیگر انکه مگر این مطلب چه ارزشی دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ که اینهمه دست به دست شود وضعیت کیفیت مطالب اسفبار است در بخش مطالب فارسی

  • منبع این مطلب وب سایت آموزشی ویکی است که توسط دیجی رو به فارسی ترجمه شده است و در قسمت منبع می توانید مشاهده کنید
   از اینکه وب سایت های دیگر مطالب دیجی رو را بدون کسب اجازه و منبع قرار دادن استفاده می کنن، ما نیز گلایه داریم، اما در کل کاری از دست ما ساخته نیست!

 • >