خلاقیت کده؛ تبدیل گوشی هوشمند به یک پروژکتور ساده

با قسمتی دیگر از خلاقیت کده دیجی رو در خدمت شما خوانندگان محترم هستیم و امروز می‌خواهیم شما را به دنیای فیلم و سینما ببریم! جذابیت سینما و تصاویری که بر روی پرده بزرگ آن به نمایش در می‌آیند بر کسی پوشیده نیست و احتمالاً برخی از شما هم تلاش‌های هر چند ناکامی برای شبیه سازی سینما در خانه خود داشته‌اید!

امروزه با پیشرفت روزافزون گوشی‌های هوشمند و ارتقای کیفیت صفحه نمایش این محصولات، دیدن فیلم بر روی این ابزارهای دیجیتالی به یکی از سرگرمی‌های اصلی کاربران تبدیل شده است. اما آیا دوست دارید این فیلم‌ها را بر روی پرده‌ای بزرگ‌تر به نمایش گذاشته و از تجربه یک سینمای خانگی لذت ببرید؟ اگر پاسختان به این سؤال مثبت است در ادامه مطلب حتماً با ما همراه باشید تا نحوه تبدیل گوشی هوشمند به یک پروژکتور ساده را فرا بگیرید.

تبدیل گوشی هوشمند به یک پروژکتور ساده

ابتدا لوازمی را که برای این کار نیاز خواهیم داشت خدمت شما معرفی می‌کنیم:

  • تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 1)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 2)یک ذره‌بین نسبتاً بزرگ
  • چسب دو طرفه
  • تیغ موکت بری و یا هر ابزار دیگری برای بریدن مقوا
  • چسب حرارتی
  • خط کش
  • مقداری فوم
  • گوشی هوشمند
  • یک جعبه کفش

قبل از هر کاری به کمک یک اره، دسته ذره‌بین را از آن جدا کنید.

تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 3)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 4)حالا به سراغ جعبه کفش رفته و دو طرف آن را از داخل آغشته به چسب نمایید تا هم قسمت‌های تاشده آن کاملاً به بدنه جعبه چسبیده و هم مقاومت جعبه در برابر برش بیشتر شود.

تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 5)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 6)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 7)پس از خشک شدن چسب، ذره‌بین را بر روی یک طرف جعبه قرار داده و جای آن را به کمک یک مداد مشخص کنید. سپس با یک تیغ موکت بری و یا هر نوع تیغ دیگری این قسمت دایره‌ای شکل را از جعبه جدا نمایید.

تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 8)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 9)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 10)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 11)حالا ذره‌بین را در محل خود قرار داده و دور تا دور آن را به چسب حرارتی آغشته نمایید تا در جای خود محکم شود.

تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 12)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 13)خوب تقریباً کار اصلی ما تمام شده اما هنوز یک مشکل وجود دارد و آن هم اینکه با گذاشتن در جعبه، قسمتی از آن، ذره‌بین را می‌پوشاند. بنابراین از تکه دایره‌ای شکل جدا شده از جعبه استفاده کرده و مقدار زائد را از در جعبه جدا کنید.

تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 15)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 16)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 17)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 18)حال به سراغ فوم می‌رویم تا پایه گوشی هوشمند را بسازیم. قسمتی از فوم را به اندازه‌ای که به راحتی در داخل جعبه قرار گرفته و جابجا شود، برش دهید. یک قطعه کوچک دیگر را نیز جدا کرده و به قسمت پایین فوم اصلی بچسبانید. این قطعه باعث ایستاده ماندن گوشی هوشمند در داخل جعبه خواهد شد.

تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 19)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 20)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 21)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 22)دو تکه کوچک از چشب دو طرفه را به پشت قاب گوشی چسبانده و به کمک آن‌‌ها گوشی را درست به وسط پایه متصل کنید.

تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 23)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 24)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 25)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 26)خوب کار تمام شد. البته قبل از شروع به استفاده از پروژکتور باید به چند نکته دقت کنید. اول اینکه حتماً روشنایی صفحه نمایش را بر روی آخرین حد خود قرار دهید و نکته بعدی اینکه چرخش صفحه نمایش را بر روی حالت قفل شده قرار دهید البته به نحوی که هنگام نمایش فیلم در گوشی، تصویر برعکس نشان داده شود! دلیل این کار هم این است که تصویر پس از خروج از پروژکتور وارونه خواهد شد، بنابراین باید در مبداً به صورت وارونه نمایش داده شود تا در تصویر نهایی درست دیده شود.

تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 27)تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 28)خوب حالا می‌توانید چراغ‌ها را خاموش کرده و از تماشای فیلم در سینمای خانگی خود لذت ببرید.

تبدیل گوشی هوشمند به پروژکتور (تصویر 29)خلاقیت کده امروز هم به پایان رسید و امیدواریم تا از آن نهایت استفاده را برده و راضی بوده باشید. حتماً نظرات خود را در مورد این بخش با ما در میان بگذارید. ما در دیجی رو همواره منتظر نظرات شما عزیزان هستیم.

خلاقیت کده دیجی رو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رأس ساعت 19 منتشر می‌شود.

مطالب مرتبط

3
دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
3 دیدگاه
0 پاسخ
0 دنبال‌کننده
 
باحال‌ترین دیدگاه
داغ‌ترین دیدگاه
نظیر
نظیر

پس تصویر هاصله کوجاست

سپید
سپید

اگه چراغ رو خاموش نکنیم جواب نمیده ؟؟؟

Iman
Iman

سینما میری چراغا روشنه؟