خلاقیت کده؛ چاپ طرح‌های دلخواه بر روی تیشرت، با استفاده از مداد شمعی

باز هم با قسمتی دیگر از خلاقیت کده دیجی رو در خدمت شما خوانندگان محترم هستیم. در این قسمت قصد داریم تا نحوه چاپ طرح‌های دلخواه بر روی تیشرت را آموزش دهیم. با وجود اینکه برای چاپ حرفه‌ای یک طرح بر روی پارچه به ابزار آلات حرفه‌ای نیاز خواهید داشت اما این بدان معنی نیست که نتوانید در خانه و با کمترین وسایل و ابزار نیز این کار را انجام دهید. بنابراین اگر مایلید تا طرح دلخواه خود را بر روی تیشرت سفید رنگ و ساده خود چاپ کنید، در ادامه با ما همراه باشید تا روش انجام کار را آموزش دهیم.

چاپ طرح‌های دلخواه بر روی تیشرت، با استفاده از مداد شمعی

قبل از شروع به کار ابتدا لوازم مورد نیاز را خدمت شما معرفی می‌کنیم. برای چاپ یک طرح بر روی تیشرت و یا به طور کلی هر پارچه‌ای، به این وسایل نیاز خواهیم داشت:

  • چاپ بر روی تیشرت (تصویر 1)چاپ بر روی تیشرت (تصویر 2)چاپ بر روی تیشرت (تصویر 3)چاپ بر روی تیشرت (تصویر 4)مداد شمعی در رنگ‌های مختلف
  • مداد تراش
  • اتو
  • یک طرح دلخواه چاپ شده بر روی کاغذ
  • تیغ موکت بری
  • مقداری مقوا
  • و در انتها یک تیشرت ساده (ترجیحاً سفید رنگ)

خوب، اولین کاری که باید بکنید این است که طرح چاپ شده بر روی کاغذ را روی مقوا قرار داده و با استفاده از تیغ موکت بری آن را از کاغذ جدا کنید. با این کار یک شابلون به دست خواهید آورد که برای چاپ طرح به آن نیاز داریم. البته تکه‌های جدا شده را دور نیندازید، زیرا در انتهای مطلب کاربردی هم برای آن‌ها ذکر خواهیم کرد.

چاپ بر روی تیشرت (تصویر 5)چاپ بر روی تیشرت (تصویر 6)حالا یک یا چند مداد شمعی در رنگ‌های دلخواه خود انتخاب کنید و با استفاده از مداد تراش آن‌ها را تراشیده و براده‌ها را در ظرف‌‌های مجزا جمع کنید.

چاپ بر روی تیشرت (تصویر 7)چاپ بر روی تیشرت (تصویر 8)چاپ بر روی تیشرت (تصویر 9)یک تکه مقوا را داخل تیشرت و دقیقاً در زیر محلی که قرار است طرح چاپ شود، قرار دهید. کناره‌های تیشرت را نیز تا زده و با گیره محکم کنید.

چاپ بر روی تیشرت (تصویر 10)چاپ بر روی تیشرت (تصویر 11)حالا شابلون تهیه شده را بر روی تیشرت قرار داده و براده‌های مداد شمعی را بر روی آن بپاشید. این مرحله کاملاً به خلاقیت شما بستگی دارد که چگونه رنگ‌های مختلف را به زیباترین شکل ممکن در کنار هم قرار دهید.

چاپ بر روی تیشرت (تصویر 12)چاپ بر روی تیشرت (تصویر 13)چاپ بر روی تیشرت (تصویر 14)پس از پر کردن تمام قسمت‌های شابلون با براده‌های مداد شمعی، به وسیله دو عدد کاغذ سفید سطح کار را کاملاً بپوشانید.

چاپ بر روی تیشرت (تصویر 15)حالا اتو را به برق وصل کرده و پس از گرم شدن، بر روی کاغذ قرار داده و به آرامی آن را جابجا کنید تا تمامی قسمت‌های شابلون گرم شود.

چاپ بر روی تیشرت (تصویر 16)چاپ بر روی تیشرت (تصویر 17)پس از چند دقیقه اتو کردن، به آرامی کاغذها را از روی سطح کار بردارید.

چاپ بر روی تیشرت (تصویر 18)چاپ بر روی تیشرت (تصویر 19)تبریک می‌گوییم، طرح شما به همین راحتی بر روی تیشرت چاپ شد و بدین ترتیب دارای یک تیشرت کاملاً منحصر به فرد و اختصاصی شدید.

چاپ بر روی تیشرت (تصویر 20)نکته: قسمت‌های جدا شده از شابلون را نیز که در ابتدا گفتیم دور نیندازید، می‌توانید به عنوان طرح دیگری استفاده نمایید. البته این بار باید به کناره‌های طرح براده مداد شمعی پاشیده و سپس به همان روش فوق اتو کنید.

چاپ بر روی تیشرت (تصویر 21)چاپ بر روی تیشرت (تصویر 22)چاپ بر روی تیشرت (تصویر 23)خلاقیت کده امروز هم به پایان رسید و امیدواریم از مطلب امروز هم نهایت استفاده را برده باشید. نظرات خود را در مورد این بخش حتماً با ما در دیجی رو در میان بگذارید.

خلاقیت کده دیجی رو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رأس ساعت 19 منتشر می‌شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
4 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
PRD
3 سال قبل

چه جالب….
تنکس

..
3 سال قبل

مدت دوامش چقدره؟

Iman
3 سال قبل

اقا بشوری پاک میشه؟ یا اسیب میبینه؟. با مداد شمعی زیاد اشنا نیستم

پاسخ به  Iman
3 سال قبل

اگه با آب گرم شسته بشه حالت خودش رو از دست میده