خلاقیت کده؛ نحوه ساخت یک فیلتر خلاقانه و جالب برای تهیه عکس‌های هنری

باز هم با قسمتی دیگر از خلاقیت کده دیجی رو در خدمت شما خوانندگان محترم هستیم و امروز یک ترفند بسیار جالب را برای دوست‌داران عکاسی تدارک دیده‌ایم. با اینکه نرم‌افزارهای مختلف ویرایش تصاویر، قادرند افکت‌ها و فیلترهای مختلف و جذابی را بر روی عکس‌ها اعمال کنند، اما تهیه یک فیلتر خلاقانه و منحصر به فرد، لذت دیگری دارد. به همین دلیل در مطلب پیش رو قصد داریم تا روش ساخت یک فیلتر بسیار ساده و البته جالب را خدمت شما معرفی کنیم که به وسیله آن قادر خواهید بود، تصاویری بسیار زیبا و هنری ثبت نمایید. بنابراین اگر از دوست‌داران هنر عکاسی هستید در ادامه حتماً با دیجی رو همراه باشید.

نحوه ساخت یک فیلتر خلاقانه و جالب برای تهیه عکس‌های هنری

همان‌طور که اشاره کردیم برای تهیه این فیلتر ساده اصلاً نیازی به لوازم پیشرفته و پر هزینه نخواهید داشت. تنهایی لوازمی که لازم داریم عبارتند از:

  • ساخت یک فیلتر هنری (تصویر 1)یک تکه نایلون سفید و شفاف
  • دو عدد ماژیک به رنگ‌های دلخواه (در اینجا ما قرمز و آبی را انتخاب کرده‌ایم)
  • یک عدد کش لاستیکی
  • و البته یک دوربین عکاسی!

ابتدا با استفاده از ماژیک‌ها دو نیم‌دایره رنگی و چسبیده به هم، بر روی مرکز نایلون ترسیم نمایید. اندازه این دایره باید بزرگ‌تر از لنز دوربین باشد.

ساخت یک فیلتر هنری (تصویر 2)ساخت یک فیلتر هنری (تصویر 3)حالا با استفاده از دست خود، شکافی بین دو رنگ ایجاد نمایید. برای ایجاد این شکاف از قیچی و یا هر وسیله تیز دیگری استفاده نکنید، زیرا می‌خواهیم اطراف شکاف نامرتب بوده و نتیجه کار طبیعی‌تر جلوه کند.

ساخت یک فیلتر هنری (تصویر 4)نایلون را بر روی لنز دوربین قرار دهید به نحوی که شکاف در مرکز قرار گرفته و دو قسمت رنگی نیز از دو طرف، کمی از لنز را بپوشانند. سپس به کمک کش لاستیکی، آن را در جای خود محکم کنید.

ساخت یک فیلتر هنری (تصویر 5)ساخت یک فیلتر هنری (تصویر 6)خوب، کار تمام شد و می‌توانید از سوژه دلخواه خود یک عکس هنری زیبا تهیه کنید.

ساخت یک فیلتر هنری (تصویر 7)ساخت یک فیلتر خلاقانه و جالب برای تهیه عکس‌های هنریامیدواریم از خلاقیت کده امروز هم نهایت استفاده را برده باشید. لطفاً نظرات خود را در مورد این بخش با ما در دیجی رو در میان بگذارید. ما همواره منتظر نظرات شما خوانندگان محترم هستیم.

خلاقیت کده دیجی رو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رأس ساعت 19 منتشر می‌شود.

لینک کوتاه http://bit.ly/2Nv7gpr

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊