چگونه پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام را متوقف کنیم؟ (iOS و اندروید)

چگونه پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام را متوقف کنیم؟ (iOS و اندروید)

شبکه های اجتماعی سال ها میزبان خیل عظیمی از کاربران در رایانه ها و دسکتاپ بودند و کم کم با پیشرفت تکنولوژی در عرصه تلفن های هوشمند، شبکه های جدیدی نظیر اینستاگرام پدید آمدند. هم اکنون خیل عظیمی از کاربران در کشور ما به دو اپلیکیشن اجتماعی تلگرام و اینستاگرام وابستگی زیادی دارند؛ در این موضوع شکی نیست.

در این سال ها، بسیاری از این شبکه های اجتماعی قابلیت پخش خودکار ویدیو به محض باز کردنشان را به خود افزوده‌اند؛ نظیر اینستاگرام و فیس بوک. در حالی که برخی از کاربران از وجود چنین قابلیتی راضی به نظر می‌رسند، اما پخش خودکار ویدیو منتقدانی نیز به همراه داشته است که همیشه می‌گویند این قابلیت فقط برای افزایش تعداد بازدید یک ویدیو طرح ریزی گشته است.

در این مقاله قصد نداریم خوبی و بدی‌های پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی را مورد بررسی قرار دهیم، بلکه می‌خواهیم راه غیر فعال کردن آن در شبکه اجتماعی پر مخاطب اینستاگرام را به شما یاد دهیم. گذشته از این که برخی کاربران اصلا از این ویژگی استقبال نمی‌کنند، بحث مصرف بیش از حد دیتا نیز مطرح است. از آنجایی که ویدیو ها به صورت خودکار و بدون دخالت کاربر بارگذاری می‌شوند، کاربرانی که پیج‌های زیادی را فالو می‌کنند ممکن است با کاهش حجم زیادی در بسته‌های اینترنتی خود – به خصوص اینترنت همراه – مواجه گردند.

در حالی که بسیاری از رقبان این شبکه اجتماعی امکان خاموش کردن پخش خودکار ویدیو به صورت کامل را می‌دهند، اینستاگرام سیاست دیگری نسبت به این موضوع در پیش گرفته است. تنها کاری که می توانید انجام دهید، این است که مطمئن شوید به هنگام اتصال به اینترنت همراه ویدیو ها به صورت خودکار بارگذاری نشوند. متاسفانه‌ این قابلیت کوچک نیز در بخش تنظیمات برنامه مخفی شده است.

در چهار مرحله زیر می‌خواهیم نحوه غیر فعال سازی پخش خودکار ویدیو در اینستاگرام (به هنگام اتصال به اینترنت همراه) را برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS شرح دهیم، با دیجی رو همراه باشید:

  • مرحله اول: اینستاگرام را باز کرده و با انتخاب آیکون آدمک به بخش پروفایل کاربری خود بروید.
  • مرحله دوم: حالا باید با آیکون سه نقطه در نوار بالایی برنامه به بخش تنظیمات مراجعه کنید. کاربران iOS باید آیکون چرخ دنده را انتخاب کنند.
  • مرحله سوم: در منوی تنظیمات، پایین رفته و گزینه Cellular Data Use را پیدا کنید.
  • مرحله چهارم: گزینه use Less Data در بخش مذکور را فعال نمایید تا دیگر ویدیو ها در هنگام استفاده از اینترنت همراه پخش خودکار نشوند.

همچنین با انتخاب این گزینه دیگه همه تصاویر فید و صفحه اکسپلور به محض باز کردن اپلیکیشن شروع به بارگذاری نمی کنند. ای کاش توسعه دهندگان در این زمینه امکانات بیشتری در اختیار کاربر قرار می‌دادند اما همه می‌دانیم که رسالت اینستاگرام از قدیم تا به حال، محدودیت بوده است.

امیدواریم از این آموزش نهایت بهره را برده باشید. نظرات خود را با ما و خوانندگان دیگر مطلب به اشتراک بگذارید.

کیوان سالی

با سلام,پس چرا برای اینساگرام من کار نکرد?هیچ تاثیری نداشت
ممنون میشم راهنماییم کنید.