دنیای تکنولوژی | آخرین اخبار تکنولوژی

چگونه سپر امنیتی گوگل پلی (Google Play Protect) را غیر فعال کنیم؟

کمپانی گوگل به تازگی سیستمی امنیتی را با نام پلی پروتکت (Play Protect) طراحی کرده که برنامه‌هایی را که از خود فروشگاه گوگل پلی دانلود نشده‌اند را بررسی می‌کند و در صورت شناسایی موارد خطرناک، آن‌ها را به طور خودکار از گوشی کاربر حذف می‌کند. مثل اتفاقی که برای اپلیکیشن های هاتگرام و تلگرام طلایی افتاد؛ این برنامه ها به دلایل امنیتی از روی گوشی میلیون ها نفر پاک شدند که اتفاق مثبتی بود!

اما بعضی از برنامه‌ها نیز که توسط این سیستم خطرناک شناخته می‌شوند، شاید خطرناک نباشند. در ادامه، با آموزش متوقف کردن این سیستم و جلوگیری از حذف بعضی از برنامه‌های گوشی خود، با دیجی‌رو همراه شوید.

1. گوگل پلی پروتکت را غیر فعال کنید

برای انجام این کار، ابتدا برنامه فروشگاه پلی (Play Store) را باز کنید. سپس در قسمت منو بر روی پلی پروتکت کلیک کنید. در این قسمت، ویژگی «اسکن دستگاه برای تهدیدهای امنیتی» (Scan device for security threats) را غیر فعال کنید.

2. اعلان‌هایی را که به سپر امنیتی گوگل پلی مربوط می‌شود را غیر فعال کنید

برای انجام این کار در اندروید 8 و یا بالاتر، به تنظیمات گوشی رفته و در قسمت برنامه‌ها، وارد برنامه فروشگاه گوگل پلی شوید. سپس در قسمت اعلان‌های برنامه، «High Priority» را خاموش کنید.

این امر در اندروید 7 و یا پایین‌تر نیز با کمی تفاوت با اندروید 8 انجام می‌شود. برای انجام این کار در اندروید 7 و یا پایین‌تر، در تنظیمات گوشی به قسمت اعلان‌ها رفته و در تمامی اعلان‌های برنامه فروشگاه گوگل پلی را بلاک کنید.

در نهایت باید این مورد را یادآور شویم که غیرفعال کردن سرویس Google Play Protect می تواند امنیت دستگاه شما را دچار مشکل کند، چرا که معمولا گوگل به درستی اقدام به حذف اپلیکیشن ها می کند و در صورت غیر فعال کردن این سرویس، دستگاه اندرویدی شما دیگر امنیت نخواهد داشت.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع mobile-tracker
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar