چگونه با استفاده از گوگل منبع و اطلاعات مربوط به یک تصویر را پیدا کنیم؟

گوگل یکی از محبوب‌ترین موتورهای جستجویی است که اکثر کاربران برای یافتن اطلاعات درباره موضوعات مختلف به سراغ آن می‌روند. علاوه بر این، همه می‌توانند از غول موتور جستجو برای پیدا کردن عکسی که به صورت آنلاین منتشر شده استفاده کنند. اما اگر از قبل عکسی دارید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد منبع آن داشته باشید چطور؟ خوشبختانه، گوگل روش مهندسی معکوس برای جستجوی منبع تصویر و دریافت جزئیات مربوط به زمان و سایتی که تصویر در آن منتشر شده، محتوای تصویر و بسیاری جزئیات دیگر را ارائه می‌دهد. با دیجی رو همراه باشید تا روش پیدا کردن منبع تصویر در گوگل را به شما آموزش دهیم.

چگونه منبع تصویر را پیدا کنیم؟

برای این کار باید روش‌های زیر را دنبال کنید تا خیلی راحت جزئیات و اطلاعات مربوط به تصویر را پیدا کنید:

1. به صفحه‌ی Google Image Search بروید

2. بر روی آیکون دوربین که در طرف سمت راست نوار جستجو قرار دارد کلیک کنید. یک نوار جستجوی جدید ظاهر می‌شود. شما می‌توانید از بین دو گزینه‌ای که در این قسمت وجود دارد یکی را انتخاب کنید:

1. وارد کردن آدرس اینترنتی تصویر (Paste image URL): هنگام جستجوی تصویری که به صورت آنلاین پیدا کرده‌اید، می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.

چگونه منبع و جزئیات تصویر را در گوگل پیدا کنیم؟
اگر تصویر را از یک وب سایت خاص پیدا کرده‌اید به آن وب سایت رفته و روی تصویر کلیک راست کنید. سپس، از منوی کشویی که ظاهر می‌شود گزینه Open image in new tab را انتخاب کنید. وقتی که تصویر در صفحه جدید باز شد  آدرس یا URL صفحه را کپی کرده و آن را زیر گزینه “Paste image URL” در نوار جستجوی تصویر وارد کنید و Enter را بزنید. پس از آن گوگل تصویر را آنالیز می‌کند تا تمامی داده‌های موجود درباره این تصویر در اینترنت را در اختیار شما قرار دهد.

2. بارگذاری یک تصویر (Upload an Image): اگر قصد جستجوی تصویری را دارید که در دستگاه شما ذخیره شده است، می‌توانید از این گزینه استفاده کنید.

چگونه منبع و جزئیات تصویر را در گوگل پیدا کنیم؟

تب “Choose File” که در زیر گزینه Upload an Image قرار گرفته را انتخاب کنید. به مسیر فایل تصویر در دستگاه خود رفته و فولدری که تصویر موردنظر شما در آن قرار دارد انتخاب کرده و در نهایت با کلیک روی تصویر، آن را در گوگل آپلود کنید. پس از آپلود تصویر، جستجو به صورت خودکار شروع شده و گوگل در عرض چند ثانیه نتایج جستجوی مربوط به تصویری که آپلود کرده‌اید را به شما نشان می‌دهد.

از هر کدام از این گزینه‌‌ها که برای جستجوی تصویر استفاده کنید می‌توانید نتایجی که گوگل به شما نشان می‌دهد را مرتب کنید. از بین مجموعه تصاویر مشابه تصویری که در جستجوی آن هستید روی اندازه و وضوح تصویر کلیک کنید تا بتوانید همان تصویر را در ابعاد مختلف کوچک تا بزرگ مشاهده کنید.

استفاده از افزونه Search by Image برای گوگل کروم

در نهایت، اگر همیشه به اطلاعات و منبع تصاویر نیاز دارید بهتر است افزونه رایگان Search by Image که برای کروم در دسترس قرار دارد را نصب کنید. با استفاده از این افزونه، می توانید منبع و جزئیات تصویر را به راحتی هر چه تمام پیدا کنید. کافی است در کروم یک تصویر را پیدا و روی آن کلیک راست کنید و بر روی گزینه جستجوی تصویر کلیک کنید تا گوگل به تحلیل و جستجوی اطلاعات مربوط به تصویر بپردازد.

علاوه بر این، می توانید این ویژگی را به نوار افزونه در کروم اضافه کنید. با این کار وقتی روی افزونه کلیک کنید می‌توانید URL تصویر را اضافه و یا تصویر را بارگذاری کنید و اطلاعات و جزئیات منبع آن را بدست آورید.

نتیجه گیری

از آنجایی که میلیاردها تصویر در اینترنت منتشر شده گزینه جستجوی تصویر گوگل ابزار مفیدی است که کاربران می‌توانند از آن برای یافتن منبع و اطلاعات بیشتر درباره‌ تصاویر استفاده کنند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع maketecheasier
2 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
حسین
10 ماه قبل

انتظار از دیجیرو بیشتر از این حرفها هست که تیتر جذاب بزنید ولی مطلبی در سطح پایین تر بنویسید، دوست عزیز مخاطبان شما کمی حرفه ایی شدند و میفهمند مشخصات یک عکس فرق داره با جستجوی عکس