چگونه از شر وان درایو در ویندوز 10 خلاص شویم؟

چگونه از شر وان درایو در ویندوز 10 خلاص شویم؟

کمپانی مایکروسافت تصمیم گرفت فضای ابری وان درایو – One Drive – را به صورت رسمی در سیستم ویندوز 10 خود قرار دهد. علاقه بیش از حد ویندوز 10 در سوق دادن کاربران به استفاده از این فضای ابری کمی آزاردهنده به نظر می رسد و شاید برخی کاربران را به مهاجرت از ویندوز 10 به لینوکس وادار کند. اما آیا راه حلی در این زمینه وجود دارد؟

تنها راه حل این است که وان درایو را در ویندوز خود مخفی کنید تا دیگر نام آن را در هیچ قسمی از ویندوز 10 مشاهده نکنید. بدین منظور راه های مختلفی وجود دارد که در ادامه یکی از ساده ترین آن ها را برایتان شرح می دهیم.

چگونه از شر وان درایو در ویندوز 10 خلاص شویم؟

اول از همه باید وان درایو را در سیستم خود unlink نمایید. آیکون وان درایو را در نوار ابزار خود پیدا کنید و با کلیک راست بر روی آن گزینه تنظیمات (Setting) را انتخاب کنید. سپس مراحل زیر را طی کنید:

  • در بخش تنظیمات، تیک تمامی موارد بخش General را بردارید.
  • در قسمت Account، گزینه Unlink OneDrive را جهت قطع همگام سازی آن با رایانه انتخاب کنید. سپس با انتخاب گزینه Choose Folders تیک تمامی موارد را بردارید.
  • در قسمت ذخیره خودکار (Auto Save) تمامی گزینه های بخش اسناد و تصاویر را به حالت This PC Only قرار دهید. این کار باعث جلوگیری از ذخیره فایل ها در وان درایو می شود.
  • Ok را جهت ثبت تغییرات بزنید.

حالا در مرحله بعد باید از نمایش وان درایو در بخش کناری File Explorer جلوگیری کنید. خوشبختانه مراحل این کار نیز ساده هستند:

  1. پنجره Run را باز کنید (این کار را با زدن دکمه ویندوز و R انجام دهید) و عبارت regedit را وارد کرده و اینتر را بزنید.
  2. در نوار کناری به این کلید در رجیستری بروید: HKEY_CLASSES_ROOT \ CLSID \ {018D5C66-4533-4307-9B53-224DE2ED1FE6}
  3. با انتخاب کلید رجیستری مذکور، در پنل کناری به دنبال عبارت IsPinnedToSpaceTree باشید. بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه Modify را بزنید. سپس Value آن را به حالت 0 در آورید.
  4. بر روی OK کلیک کنید.

حالا دیگر باید از شر وان درایو در تمامی بخش های ویندوز 10 خود خلاص شده باشید. امیدواریم از این آموزش نهایت بهره را برده باشید.

نظرات خود را با ما و خوانندگان به اشتراک بگذارید.