نحوه پیدا کردن محل خودرو با استفاده از تلفن همراه

باز هم فراموش کرده‌اید که اتومبیل خود را کجا پارک کرده‌اید؟ اتومبیل خود را در یک پارکینگ بزرگ و شلوغ گم کرده‌اید؟

در صورتی که صاحب یک تلفن همراه هوشمند هستید اصلا نگران فراموش کردن محل خودروی خود نباشید. اپلیکیشن‌های زیادی وجود دارند که محل پارک اتومبیل را ذخیره کرده و در هنگام نیاز به کاربر ارائه می‌کنند. تنها کافیست عبارت Find My Car را در اپل استور یا گوگل پلی جستجو کنید تا لیست بلندی از اپلیکیشن‌هایی که به همین منظور ساخته شده‌اند را مشاهده کنید.

همچنین در صورتی که صاحب یک گوشی آیفون 6 یا 7 هستید (نسخه iOS10 یا جدیدتر) و در اتومبیل خود از دستگاه‌های پخش بلوتوث استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن نقشه اپل محل پارک خودروی خود را در گوشی وارد کنید.

در ادامه 2 اپلیکیشن اندرویدی و 2 اپلیکیشن iOS که به شما در پیدا کردن محل پارک خودرو کمک می‌کنند را معرفی کرده‌ایم، با دیجی رو همراه باشید.

 

اپلیکیشن iOS

Find My Car

find-my-car-by-dennis-donner

این اپلیکیشن عملکردی بسیار ساده دارد. تنها کافی است پس از اینکه خودرو خود را پارک کردید اپلیکیشن را فعال کرده و بر روی کلید Mark Location ضربه بزنید تا محل مورد نظر با نامی که برای آن تعیین کرده‌اید ذخیره شود. سپس اپلیکیشن را بسته و هر زمانی که نیاز به پیدا کردن محل خودروی خود داشتید آن را دوباره روشن کنید تا موقعیت پارک بر روی نقشه نمایش داده شود و به سمت آن حرکت کنید. این نقشه دارای سه حالت گرافیکی، ماهواره‌ای و تلفیقی از این دو حالت است.

اپ استور

 

Find Your Car With AR: Augmented Car Finder

find-your-car-with-ar-by-augmented-works

پیش از اینکه خودروی خود را ترک کنید این اپلیکیشن را باز کرده و بر روی گزینه I Parked Here ضربه بزنید و برنامه را ببندید. سپس هنگامی که قصد داشتید به محل پارک اتومبیل خود بازگردید دوباره اپلیکیشن را باز کنید. در این مرحله یک فلش بزرگ قرمز مسیری که برای رسیدن به خودرو باید طی شود را نمایش می‌دهد. شما می‌توانید نحوه نمایش را به صورت نقشه معمولی، نقشه ماهواره‌ای و واقیعت افزوده تغییر دهید که در این حالت فضای واقعی اطراف شما نیز نمایش داده می‌شود و می‌توانید با استفاده از آن به سادگی و بدون مشکل خودروی خود را پیدا کنید.

اپ استور

 

 

اپلیکیشن اندروید

Find My Car: Parking Reminder

find-my-car-by-ghrian-technologies

این اپلیکیشن یک ابزار ساده و سر راست اندرویدی برای پیدا کردن محل پارک خودرو است. کافی است پس از پارک کردن محل آن را با ضربه زدن بر روی کلید Park Here ثبت کنید، همچنین می‌توانید برای یادآوری راحت تر از پارکینگ خودروی خود عکس بگیرید. هنگامی که قصد بازگشت به سوی اتومبیل خود را دارید با باز کردن دوباره اپلیکیشن و انتخاب کلید Get Directions می‌توانید محل پارک خودرو و راهنمای مسیر رسیدن به آن را مشاهده کنید.

گوگل پلی

ParKingLost

parkinglost-by-hybrieng

برای ثبت محل پارک خودرو در اپلیکیشن ParKingLost باید روی کلید نشان دهنده‌ای که در صفحه وجود دارد ضربه بزنید. برای پیدا کردن دوباره اتومبیل بر روی دکمه مسیریابی و برای پیدا کردن بهترین مسیر برای رسیدن به خودرو بر روی دکمه راه رفتن ضربه بزنید تا این اپلیکیشن با استفاده از نقشه‌های Google Maps بهترین مسیر را نمایش دهد. همچنین می‌توانید از راهنمای صوتی این مسیریاب نیز استفاده کنید.

گوگل پلی

لینک کوتاه http://bit.ly/2NuKjmb
منبع PCmag

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊