چطور گوگل مپ موقعیت مکانی شما را به دیگران نشان می دهد

بسیاری از گوگل مپ برای پیدا کردن مسیرها و یا حتی پیدا کردن مکان خودرو استفاده می‌کنند. اما جدا از این ویژگی‌ها، با کمک آن خانواده و دیگر افراد نیز می‌توانند موقعیت مکانی ما را پیدا کنند. در واقع، یکی از ویژگی‌های گوگل مپ که بسیاری آن را نادیده گرفته‌اند قابلیت به اشتراک گذاری فوری موقعیت مکانی خود با فردی دیگر است به طوری که آنها می‌توانند حتی اگر در حال حرکت و رفتن به محل موردنظر خود باشید موقعیت مکانی شما را به طور دقیق ببینند. علاوه بر این، با استفاده از این ویژگی می‌توانید به اعضای خانواده یا افراد مورد اعتماد خود این اجازه را بدهید که سیر سفر شما به یک محل خاص را دنبال کنند و دقیقا بدانند چه زمانی به مقصد می‌رسید. اما چگونه از این قابلیت استفاده کنیم؟ با دیجی رو همراه باشید.

به اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود در گوگل مپ

وقتی می‌خواهید کسی موقعیت مکانی شما را ببیند:

1. برنامه گوگل مپ را در دستگاه آی او اس یا اندروبد خود باز کنید.

2. روی نقطه آبی رنگ که مکان فعلی شما را نشان می دهد تب بزنید و سپس از منویی که ظاهر می‌شود ” Share location ” را انتخاب کنید. (اگر اولین باری است که از گوگل مپ به این منظور استفاده می‎کنید، گوشی ممکن است قبل از ادامه اعلانی برای تایید اجازه دسترسی به مخاطبین شما بفرستد).

3. اگر می‌خواهید موقعیت مکانی خود را برای مدت زمان مشخصی به اشتراک بگذارید، گزینه “1 ساعت” را انتخاب کنید و سپس از دکمه‌های آبی منفی و مثبت برای افزایش یا کاهش زمان مورد نیاز استفاده کنید.

به اشتراک گذاری بی‌درنگ موقعیت مکانی خود در گوگل مپ

4. اگر می‌خواهید موقعیت مکانی خود را به صورت نامحدود به اشتراک بگذارید گزینه ” Until you turn this of” را انتخاب کنی .

5. در اندروید، فردی که می‎خواهید موقعیت مکانی خود را با او به اشتراک بگذارید را از لیست مخاطبین یا یک برنامه (مانند جیمیل یا پیام‎ها) برای ارسال لینک خصوصی مشخص کنید. شما همچنین می‌توانید لینک را در کلیپ بورد سیستم خود کپی کرده و سپس آن را هر جا که دوست دارید پیست کنید.

به اشتراک گذاری بی‌درنگ موقعیت مکانی خود در گوگل مپ

6. در گوشی‌های آیفون روی «Select People» برای انتخاب یک شخص از مخاطبین خود تب بزنید، گزینه « Message » را برای ارسال یک لینک خصوصی به کسی در برنامه پیام‎رسان خود و یا «More» را برای ارسال یک لینک خصوصی از طریق سرویس ارتباطی دیگر انتخاب کنید. قبل از ادامه، گوشی ممکن است از شما بخواهد به گوگل مپ اجازه دسترسی مداوم به موقعیت مکانی خود را بدهید.

7. اگر موقعیت مکانی خود را در داخل مپ به اشتراک بگذارید، با انتخاب یک مخاطب – به جای ارسال یک لینک از طریق یک برنامه خارجی – فردی که شما  موقعیت مکانی خود را با او به اشتراک می‌گذارید، یک اعلان در گوشی خود دریافت می‌کند. علاوه بر این، هنگامی که “Location sharing” را در منوی کناری گوگل مپ انتخاب می‌کنید، یک آیکون در بالای صفحه برای هر دوی شما و شخصی که با آن مکان خود را به اشتراک می‌گذارید نمایش داده می‌شود. آیکون این شخص را انتخاب کنید و یک نوار در پایین صفحه به شما امکان توقف به اشتراک‌گذاری، به اشتراک‌گذاری مجدد یا درخواست از آن فرد برای به اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود را می‌دهد.

 

به اشتراک گذاری بی‌درنگ موقعیت مکانی خود در گوگل مپ
درخواست از فرد برای به اشتراک گذاری موقعیت مکانی خود با شما در گوگل مپ

برای اینکه به طور دستی گوگل مپ را از به اشتراک گذاری موقعیت مکانی با دیگران متوقف کنید:

1. برنامه گوگل مپ را باز کرده و به دنبال پیدا کردن نوار ” Sharing your location” در پایین صفحه باشید.

2. روی “x” در کنار خطی که می‌گوید چقدر و برای چه مدت مکان شما به اشتراک گذاشته می‌شود تب بزنید.

به اشتراک گذاری سیر سفر خود در گوگل مپ

هنگامی که می‌خواهید یک فرد بتواند موقعیت مکانی و زمان احتمالی رسیدن شما به مقصد را در حین اینکه به جای خاصی می‌روید مشاهده کند:

1. برنامه گوگل مپ را باز کرده و به سمت مقصد خود حرکت کنید.

2. نوار پایین صفحه ( جایی که زمان باقیمانده سفر شما نشان داده می‌شود) را بزنید، سپس ” Share trip progress” را از منویی که ظاهر می‌شود انتخاب کنید.

اشتراک گذاری مسیر سفر در گوگل مپ

3. برنامه یا نام فردی که می‏‎خواهید سیر سفر خود را با او به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید.

 اشتراک گذاری مسیر سفر در گوگل مپ

4. اگر می‌خواهید به اشتراک گذاری را قبل از رسیدن به مقصد یا پایان مسیر متوقف کنید دوباره روی نوار پایین صفحه تب بزنید.

5. گزینه ” Stop sharing” را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید.

توقف به اشتراک گذاری مسیر سفر در گوگل مپ

امید آنکه این راهنمایی نیاز شما را پاسخگو باشد. نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع theverge
مطالب مرتبط
0 دیدگاه
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها