خلاقیت کده؛ حل مشکل گره خوردن سیم هدفون، با یک ترفند بسیار ساده

با قسمتی دیگر از خلاقیت کده دیجی رو در خدمت شما خوانندگان محترم هستیم و در این بخش به یکی از مشکلات رایج در بین کاربران گوشی‌‌های هوشمند و سایر دستگاه‌های پخش موسیقی، خواهیم پرداخت. به احتمال بسیار زیاد شما هم بارها قبل از اینکه بخواهید به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید، ابتدا مجبور شده‌اید تا گره سیم هدفون را باز کنید. گرهی که اغلب شکلی بسیار پیچیده داشته و دقایقی از وقت شما را به خود صرف می‌کند.

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 1)خوب به نظر شما راه حل این مشکل چیست؟ با اینکه تاکنون روش‌های مختلفی برای جلوگیری از گره خوردن سیم هدفون معرفی شده و شاید شما نیز پیش از این با چند مورد از آن‌ها آشنا شده باشید، اما در بیشتر این روش‌ها نیاز به استفاده از ابزارهای اضافی بوده و باید آن‌ها را نیز در کنار هدفون خود همواره به همراه داشته باشید. اما ترفندی که امروز در خلاقیت کده قصد معرفی آن را داریم، تنها یک نوع تکنیک خاص جمع کردن و گره زدن سیم هدفون است که مانع پیچ و تاب خوردن آن در جیب و یا کیف شده و در هنگام نیاز هم به راحتی آماده استفاده خواهد بود. پس در ادامه با ما همراه باشید و از کابوس گره‌های کور سیم هدفون خلاص شوید!

حل مشکل گره خوردن سیم هدفون، با یک ترفند بسیار ساده

برای شروع ابتدا انگشتان خود را به شکلی که در تصویر مشخص شده، گرفته و دو سر هدفون را به وسیله انگشتان اشاره و شست خود نگه دارید.

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 2)

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 3)حالا سیم هدفون را مطابق شکل دور انگشت کوچک خود پیچیده و در ادامه دوباره از روی انگشت اشاره برگردانید.

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 4)

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 5)

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 6)این کار را تا زمانی که مقدار کمی از سیم باقی مانده انجام دهید. تنها نکته‌ای که در این ترفند وجود دارد این است که باید سیم را به صورت ضربدری دور انگشتان پیچیده و همواره آن را از روی انگشتان خود رد کنید، نه از زیر آن‌ها.

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 7)

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 8)

وقتی مقدار کمی از سیم باقی ماند، سوکت هدفون را چندین دور به دور کل سیم‌ها پیچیده و در انتها آن را مطابق تصویر از کنار انگشت کوچک خود رد کنید تا باز نشود.

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 9)

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 10)

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 11)

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 12)

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 13)

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 14)

حالا می‌توانید هدفون را از انگشتان خود در آورده و در جیب و یا کیف خود قرار دهید، بدون اینکه نگران گره خوردن آن باشید.

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 15)

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 16)

از این به بعد هر زمان که به هدفون خود نیاز داشتید، کافیست تا سوکت آن را آزاد کرده و بکشید تا به راحتی کل سیم باز شده و آماده استفاده گردد.

گره زدن صحیح سیم هدفون (تصویر 17)امیدواریم از خلاقیت کده امروز هم نهایت استفاده را برده باشید. نظرات خود را در مورد این بخش حتماً با ما در میان بگذارید. ما در دیجی رو همواره منتظر نظرات شما خوانندگان محترم هستیم.

خلاقیت کده دیجی رو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رأس ساعت 19 منتشر می‌شود.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط
4 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
مرتضی
3 سال قبل

ممنون واقعا نیاز داشتم به این آموزش…

نوید افسون
3 سال قبل

بهترین سایت همه ترفند داره

ناشناس
3 سال قبل

خیلی خلاقانه بود
واقعا مغز بازی میخواست

علی
5 ماه قبل

خیلی عالی خسته نباشید