خلاقیت کده؛ طرز ساخت یک پمپ باد بسیار ساده

طرز ساخت یک پمپ باد بسیار ساده

با یک قسمت دیگر از خلاقیت کده دیجی رو در خدمت شما خوانندگان محترم هستیم و قصد داریم تا باز هم ایده‌ای نو و ابتکاری جالب را برایتان به نمایش بگذاریم. استقبال بی نظیر شما دوستان از قسمت‌های قبلی خلاقیت کده نشان از علاقه بالای خوانندگان ما به طرح‌های ابتکاری و سبک زندگی خلاقانه بوده و وظیفه ما را در ادامه راه بسیار دشوارتر از قبل خواهد کرد.

اما موضوعی که برای امروز انتخاب کرده‌ایم، عبارت است از طرز ساخت یک پمپ باد بسیار ساده با کمترین امکانات و لوازم مورد نیاز. از این پمپ ساده می‌توانید برای باد کردن بادکنک و یا سایر موارد مشابه استفاده کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با روش ساخت آن به صورت گام به گام آشنا شوید.

طرز ساخت یک پمپ باد بسیار ساده:

1- برای این کار اولین چیزی که نیاز داریم یک بطری خالی نوشابه است.

ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 1)2- درب بطری را باز کرده و بر روی آن طرحی مانند آنچه که در تصویر مشاهده می‌کنید، رسم نمایید. سپس با کمک یک تیغ موکت بری و با احتیاط کامل بخش مورد نظر را از درب جدا کنید.

ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 2)ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 3)ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 4)

3- حالا به یک بادکنک نیاز داریم. یک تکه از این بادکنک را با استفاده از قیچی مانند آنچه که در تصویر نشان داده شده است، جدا کنید.

ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 5)ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 6)ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 7)4- این تکه کوچک از بادکنک را روی سوراخ مستطیل شکل درب بطری قرار داده و سه طرف آن را به کمک لنت برق به درب بچسبانید.

ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 8)ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 9)ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 10)5- قسمت های اضافی لنت را به کمک قیچی جدا کرده و دور کار را مرتب کنید.

ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 11)ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 12)6- حالا به کمک هویه حرارتی یک سوراخ در بدنه بطری ایجاد نمایید.

ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 13)ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 14)ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 15)7- خوب کار تمام شد. درب بطری را سر جای خود بسته و یک بادکنک سالم را برای امتحان کردن پمپ بادی که ساخته‌اید، مانند تصویر به آن وصل نمایید.

ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 16)ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 17)ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 18)8- برای باد کردن بادکنک تنها کافیست تا انگشت خود را بر روی سوراخ بطری قرار داده و آن را فشار دهید. با برداشتن انگشت خود از روی سوراخ نیز، دوباره بطری از هوا پر شده و آماده استفاده خواهد بود. با تکرار این حرکت می‌توانید بادکنک را به اندازه‌ای که دوست دارید، باد کنید.

ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 19)ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 20)ساخت یک پمپ باد ساده (تصویر 21)خلاقیت کده امروز نیز به پایان رسید و امیدواریم تا از ایده امروز نیز راضی بوده باشید. حتماً نظرات خود را در مورد این بخش با ما در دیجی رو در میان بگذارید.

خلاقیت کده دیجی رو روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه رأس ساعت 19 منتشر می‌شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar
mim.sin

عالـــــــــــــــــــیه ….با سپاس فراوان

مهدی رامشینی

خیلی خوبه خسته نباشین ممنون