چگونه یک بیوی اینستاگرم جذاب و فالوور جذب کن بنویسیم؟

بیوی اینستاگرام شما اولین چیزی است که مخاطبان شما، مشتریان شما و دیگر کاربران اینستاگرام با آن مواجه میشوند.گهگاه ممکن است این اتفاق بیوفتد که تنها از طریق عکس شما جذب شوند ولی اگر قرار باشد شما را فالو کنند اول به بیوی شما توجه میکنند،  پس تاثیری که روی آنها میگذارید بسیار مهم است. حتما برای شما هم پیش آمده که با خواندن بیوی پروفایلی در اینستاگرام این فکر به ذهنتان رسیده که این همان کسی یا همان چیزی است که به دنبالش بودید و بلافاصله آن را فالو کرده اید حتی بعضی اوقات عکسهای داخل صفحه را هم چک نکردید و فقط با خواندن بیو،  پروفایل را فالو کرده اید. نوشتن بیویی جذاب که بتواند بر دیگر کاربران اثر گذار باشد و آنها را ترغیب به فالو کردن شما بکند مسئله ای مهم است پس پیشنهاد میکنیم در نوشتن بیو نکات زیر را مدنظر داشته باشید:

در انتخاب کردن اسم دقت کنید

اول از همه اینکه اسمتان حتما باید اسم خودتان باشد. حالا ممکن شما یک شخص باشید که حتما باید از اسمی که شما را به آن میشناسند استفاده کنید و یا ممکن است یک برند، یک شرکت و یا یک مجموعه باشید که در این صورت باید از اسم برند، شرکت و یا مجموعه تان استفاده کنید. از کلمات به اصلاح جالب و عجیب  غریب و اختصارات غیرضروری و غیر مفهوم و همینطور حروف غیر معمول استفاده نکنید. این پروفایل قرار است نماینده ی شما یا مجموعه ی کاریتان باشد پس اسم و آی دی تان باید حتما صحیح و خوانا نوشته شود.

اما میتوانید قسمت اسم را در بیو فقط محدود به اسمتان نکنید! اگر در کاری تخصص دارید، محصول یا خدماتی برای ارائه دارید، بخاطر مسئله ی خاصی شناخته شده هستید و یا عنوان شغلی خاصی دارید، میتوانید از این جزئیات در قسمت اسمتان در اینستاگرام استفاده کنید.

نام و نام کاربری شما تنها کلماتی هستند  که اینستاگرام هنگام سرچ آنها را اعمال میکند، بنابر این اگر کلمه ی کلیدی خاصی است که میخواهید در هنگام سرچ از طریق آن شناسایی و پیدا شوید اضافه کردن آن به اسمتان شانس پیدا شدن پروفایلتان را هنگام سرچ و جست و جو افزایش میدهد.

مثلا: علی محمدی( وبلاگ نویس)

برای انجام اینکار یک روش منحصر بفرد پیداکنید اما در عین حال حرفه ای جلوه کردن را هم مد نظر داشته باشید.

 

عکس پروفایل مناسب انتخاب کنید

اگر شما یک شخص هستید سعی کنید حتما عکس و آواتار واقعی از خودتان آپلود کنید و حتما هم در انتخاب آن دقت کنید چرا که در جذب فالور تاثیر بسزایی دارد. خیلی اوقات افراد کسانی را در اینستاگرام میبینند ونمی شناسند و از سر کنجکاوی سری به پروفایل آنها میزنند، حال اگر عکس مناسبی از خودتان در پروفایل قرار داده باشید شانس فالو شدن شما توسط بازدید کننده بالامیرود. گذاشتن عکس خودتان نشان میدهد که شما یک کاربر واقعی هستید و بازدید کنندگان راحتتر به شما اعتماد میکنند. اگر هم برند یا مجموعه ای هستید میتوانید از لوگو یا آرم مخصوص خودتان برای تصویر پروفایل استفاده کنید.

راجع به کارتان بنویسید

اگر شما منحصرا کاری انجام میدهید و یا عضو گروه و مجموعه ی خاصی هستید از کلمات کلیدی ای که توضیح میدهند چرا شما و کارتان خاص است و با بقیه فرق تفاوت دارد استفاده کنید و همینطور خدماتی که میتوانید ارائه دهید را بیان کنید و راجع به مطالبی که در صفحه تان به اشتراک گذاشته میشوند توضیحی بدهید. اجازه بدهید کاربران بدانند شما که هستید و چه کاری انجام میدهید.

سعی کنید بیو را جالب و جذاب کنید

اینستاگرام ابزاری برای سرگرمی و سرگرم شدن است. بیوی شما باید وجهه ای جالب  از شما  به نمایش بگذارد. خیلی رسمی و خشک ننویسید. از ایموجی ها و سیمبول ها در بیوی تان استفاده کنید. یک سوال بامزه بپرسید، لبخند بر لب بازدید کنندگان بیاورید و سعی کنید مخاطبان خود را بشناسید. فرقی نمیکند چه چیزی راجع به خودتان یا برندتان مینویسید، سعی کنید آن را جالب بیان کنید،  به گونه ای که توجه افراد جلب شده و ترغیب به فشردن دکمه ی «فالو» بشوند.

از کلمات کلیدی استفاده کنید

کلمات کلیدی در اینستاگرام استفاده ای متفاوت با بقیه ی سایت ها دارند. هشتگ ها باعث میشوند بتوانیم به آسانی درباره ی موضوع موردنظرمان به سرچ و جست و جو بپردازیم اما استفاده از هشتگ در بیو به دلیل اینکه قابلیت سرچ و کلیک شدن ندارد حرکت مفید و کارامدی نیست، پس پیشنهاد میشود که از گذاشتن هشتگ در بیو اجتناب کنید. مگر اینکه یک هشتگ خاص دارید که در کل فضای اینستاگرام با آن شناخته میشوید یا به نحوی این هشتگ فقط به شما مربوط میشود آن وقت میتوانید برای معرفی به کاربران از آن هشتگ در بیوی خود استفاده کنید.

بیوی خود را سفارشی و شخصی سازی کنید

این را بدانید که  مخاطبان و هدف استفاده از اینستاگرام با بقیه ی شبکه های اجتماعی فرق دارد؛ بنابراین بیوی اینستاگرامتان نباید مثل بیوهای لینکداین، فیسبوک، توییتر، گوگل پلاس و غیره باشد. بیوهای این برنامه ها را در بیوی اینستاگرامتان کپی پیست نکنید! بیوی اینستاگرامتان میتواند با بیوی پروفایل های بقیه برنامه هایتان شباهت ها و نقاط اشتراکی داشته باشد اما هرگز همان را کپی پیست نکنید.سعی کنید بیویی بنویسید که مناسب فرمت و کاربرد اینستاگرام باشد.

از دکمه ی space استفاده کنید

اینستاگرام به شما اجازه می دهد که از اسپیس بطور عمودی استفاده کنید، یعنی می توانید با استفاده از اسپیس به خط بعدی بروید اما نمیتوانید در همان خط فاصله ای غیر معمول و اضافی بگذارید. پس حتما از این قابلیت استفاده کنید و با استفاده از دکمه ی space  یا فاصله گذاری کیبوردتان به خط بعدی بروید. این کار باعث میشود که نوشته هایتان خیلی درهم و ناخوانا بنظر نیایند.

مختصر و مفید بنویسید

شما فقط در حد چند جمله برای جلب توجه افراد فرصت دارید. به چند کلمه ای که بهتر شما و کارتان را توصیف میکند فکر کنید و از آنها استفاده کنید. خیلی جمله سازی نکنید و سعی کنید بیشتر از کلمات کلیدی استفاده کنید.

لینک وبسایت یا ایمیل خود را در بیو بگذارید

تنها جایی که در اینستاگرام میشود لینکی با قابلیت سرچ و کلیک شدن گذاشت در بیو است. از این قابلیت استفاده کنید و لینک وبسایت، وبلاگ، ایمیل و یا لینکهای دیگری که مربوط به خودتان است را در آن قرار بدهید. گذاشتن لینک کسب وکارتان، میزان معتبر بودن شما و کسب و کارتان را به دیگر کاربران نشان میدهد و این باعث میشود افراد بیشتری برای بهره بردن از خدمات شما، شما را فالو کنند.

 

بسیار خب، هم اکنون شما تمام نکات لازم برای نوشتن یک بیوی جذاب اینستاگرامی را در اختیار دارید، پس امتحانش کنید! در مدتی کوتاه خواهید دید که یک بیوی جذاب چقدر در جذب بیشتر فالور تاثیر گذارخواهد بود!

پیشنهادات، تجربیات و سوالات خود را در این باره حتما در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید!

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع jennstrends
مطالب مرتبط
4 دیدگاه
قدیمی‌ترین‌ها
جدیدترین‌ها محبوب‌ترین‌ها
بازخورد میان متنی
نمایش همه دیدگاه‌ها
قاسم اکبری
2 سال قبل

هرکه گوید او منم او من نشد 
خوشه ی او لایق خرمن نشد
من مشو از من بشو تا من شوی
خوشه شو تا لایق خرمن شوی
مطالب بسیار عالی بود و ممنون از خانم سهیلی فر فقط یه خواهش داشتم اگر برایشان امکان دارد متن شعر بالا را برایم به فرانسوی بنویسند ممنون و سپاسگزار ایشان میشوم
ای دی تلگرام gamarani@ میباشد

آرمان
1 سال قبل

سلام
این مورد رو هم بنده اضافه می کنم، با استفاده از My-Official.ir میشه چندین لینک رو در بیو اینستاگرام وارد کرد.
(از مدیریت درخواست دارم آموزشی رو در خصوص کار با این سرویس برای افراد مبتدی ارائه کنند)

Saman hossein poor
4 ماه قبل

عالی واقعا جواب داد من توی یک ماه 10000 فالور جمع کردم مرسی

Saman hossein poor
4 ماه قبل

خیلی هم خوب