چگونه سیم‌های بلندگو و اضافی را مخفی کنیم؟

بلندگوهای صوتی در خانه کاربردهای مختلفی دارند. برای صدای استریو حداقل دو بلندگو لازم است، درحالی‌که ترکیب سینمای خانگی می‌تواند 7 بلندگو یا بیشتر را در یک اتاق مورداستفاده قرار دهد. کامپیوترها، رادیوها و دیگر دستگاه‌های کوچک نیز می‌توانند به بلندگوها وصل شوند. یکی از نگرانی‌های اصلی هنگام قراردادن بلندگو در هر جا از خانه، چگونگی پنهان کردن سیم‌هایی است که بلندگوها را به دستگاه‌های مربوطه‌شان وصل می‌کند. وجود این سیم‌ها الزامی است اما ظاهر خوبی ندارند. خوشبختانه، چندین راه آسان برای مخفی کردن سیم‌های بلندگو و جلوگیری از خراب شدن زیبایی خانه‌‌ وجود دارد. در ادامه با دیجی رو باشید.

مراحل

1 سیم‌های بلندگو را با استفاده از مجراهای کابل مخفی کنید

مجراها کانال‌های بلند از جنس پی‌وی‌سی هستند که به‌اندازه‌ی قرارگیری چند کابل یا سیم عرض دارند و بیشتر به داکت معروف می باشند. آن‌ها را می‌توان در طولشان باز و بسته کرد به خاطر همین قراردادن سیم‌های بلندگو در مجراها و بستن آن‌ها کار ساده‌ای است. به خاطر ساختار سبک پی‌وی‌سی، داکت ها را می‌توان با یک اره یا چاقوی صنعتی به‌اندازه‌ی موردنیاز برید.

 • مجراهای کابل در بیشتر مغازه‌های فنی و بعضی مغازه‌های خاص که تجهیزات سینمای خانگی می‌فروشند در دسترس هستند.
 • مجراها را می‌توان با استفاده از چسب دوطرفه روی دیوار، کف و سقف سوار کرد. معمولاً هنگام خرید مجرا از قبل پشت آن‌ها این چسب وجود دارد و آن‌ها آماده استفاده هستند.
 • می‌توان مجراها را رنگ کرد تا همرنگ دیوار، کف و سقف شما شوند. رنگ‌های لاتکسی با پی‌وی‌سی سازگارتر هستند.

2 سیم بلندگو را کنار دیوار قرار دهید

اگر اتاقتان فرش شده است، به‌آسانی می‌توانید سیم‌های بلندگو را بین فرش و حاشیه‌ی دیوار قرار دهید. به‌آرامی سیم‌ها را در شکاف قرار دهید، با یک پیچ‌گوشتی آن‌ها را هل دهید تا کاملاً از دید خارج شوند. این راه‌حل برای مخفی کردن سیم‌های بلندگوهای دورتادور اتاق در سیستم سینمای خانگی خوب است.

3  سیم‌های بلندگو را زیر سقف عبور دهید

این گزینه وقتی‌که سقف کاذب داشته باشید خیلی راحت است.  سیم‌های بلندگو را به‌راحتی می‌توان از کنار تیر عبور داد یا آن را روی نگه‌دارنده‌ی کابل قرارداد که می‌توان آن را از مغازه‌های فنی خرید. وقتی‌که سیم‌ها را از سقف به سمت بلندگوها پایین می‌آورید می‌توانید آن‌ها را همرنگ دیوارتان رنگ کنید.

4 سیم‌های بلندگو را در یک کاور کابل انعطاف‌پذیر مخفی کنید

اگر شما ترتیب سیستم استریوی خود را برای مراسمی موقتاً عوض کرده‌اید، کاور های کابل می‌توانند ظاهر سیم‌هایی که از کف عبور می‌کنند را منظم کنند. این کاور تا هم به‌صورت نرم و هم سفت یافت می‌شوند و اجازه می‌دهند که سیم را زیر آن قرار دهید درحالی‌که دیگران به‌راحتی می‌توانند روی آن پا بگذارند. کاور های کابل را از بیشتر مغازه‌های فنی می‌توان تهیه کرد.

راهنمایی‌ها

 • گزینه دیگر برای راحت شدن از شر ظاهر بد سیم‌ها خریدن بلندگوهای بدون سیم است. این بلندگوها لازم است که به یک خروجی الکتریکی وصل شوند.

هشدار‌ها

 • به خاطر خطر شوک الکتریکی سعی کنید سیم‌ها در پوشش‌های فلزی و دیگر مواد رسانا قرار ندهید.

چیزهایی که نیاز خواهید داشت

 • مجرای کابل
 • اره یا چاقوی صنعتی
 • رنگ لاتکسی
 • پیچ‌گوشتی
 • جا کابلی
 • کاور کابل
لینک کوتاه http://bit.ly/2NrQBTl
منبع wikihow

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آواتار ها به صورت خودکار و تصادفی انتخاب می‌شوند؛ شانس خودتون رو امتحان کنید! 😊