آی پینز

چگونه اتصال فایو جی (5G) را در گوشی آیفون خاموش کنیم؟

از نظر سرعت، شبکه فایو جی (5G) مطمئناً بسیار سریع‌تر از فور جی (4G) است. اگر از گوشی‌های سری آیفون 12 و یا مدل‌های جدیدتر استفاده می‌کنید، در صورت پشتیبانی شبکه مخابراتی از این نوع اتصال پرسرعت می‌توانید از مزایای آن به طور کامل بهره‌مند شوید. با این حال، در برخی شرایط ممکن است لازم باشد اتصال فایو جی را خاموش کنید. به عنوان مثال، برخی از اپراتورهای مخابراتی برای استفاده از این شبکه پرسرعت محدودیت تعیین می‌کنند و از همین رو ممکن است بخواهید آن را هدر نداده و برای زمان بهتری نگه دارید.

در هر صورت، اگر نیاز به خاموش کردن اتصال فایو جی در گوشی آیفون خود دارید، در ادامه با دیجی رو همراه باشید تا روش این کار را به شما آموزش دهیم.

روش خاموش کردن فایو جی در گوشی آیفون

می‌توانید با مراجعه به اپ تنظیمات (Setting) آیفون خود اتصال فایو جی را غیرفعال (یا فعال) کنید. برای این کار کافیست تا دستورالعمل‌های ساده زیر را دنبال کنید:

خاموش کردن فایو جی در آیفون

  1. برنامه تنظیمات را باز کنید و به مسیر Cellular > Cellular Data Options > Voice & Data بروید.
  2. در اینجا چندین گزینه را مشاهده خواهید کرد. می‌توانید آیفون خود را طوری تنظیم کنید که همیشه از فایو جی استفاده کند، یا کاری کنید که هر زمان شارژ باتری به میزان قابل توجهی کاهش یافت آن را قطع کند، و یا اینکه به طور کلی اتصال فایو جی را خاموش کرده و فقط از 4G LTE استفاده کند.
  3. از آنجایی که در اینجا می‌خواهیم اتصال فایو جی را خاموش کنیم، باید روی LTE ضربه بزنید.

کار تمام شد! آیفون شما دیگر برای انتقال داده‌های تلفن همراه و اتصال به اینترنت از 5G استفاده نخواهد کرد. البته، به یاد داشته باشید که سرعت وب‌گردی و اینترنت شما به دلیل این تغییر کمتر خواهد شد.

نحوه بررسی خاموش بودن اتصال فایو جی در گوشی آیفون

پس از اینکه اتصال 5G را در گوشی آیفون خود خاموش کردید، ممکن است بخواهید از غیرفعال بودن آن مطمئن شوید. برای بررسی این موضوع، باید وای-فای را خاموش کنید که در این حالت باید علامت LTE را در نوار وضعیت مشاهده کنید. در صورتی که این نماد را دیدید، یعنی گوشی در حال حاضر به اینترنت 4G متصل است و فایو جی استفاده نمی‌کند.

خاموش کردن فایو جی در آیفون

اگر می‌خواهید اتصال 5G را دوباره برقرار کنید، باید به تنظیمات برگردید و کلید گفته شده را دوباره فعال کنید. به یاد داشته باشید که حتی با خاموش و روشن کردن آیفون نیز اتصال 5G همچنان خاموش باقی خواهد ماند و برای فعال کردن دوباره آن باید مسیر گفته شده را طی کرده و این کار را به صورت دستی انجام دهید.

آیا نیازی به خاموش کردن اتصال فایو جی هست؟

در موارد متعددی خاموش کردن اتصال 5G می‌تواند مفید باشد. به عنوان مثال، 5G نسبت به 4G LTE باتری بیشتری مصرف می‌کند و از همین رو زمان‌هایی که به شارژ باتری بیشتر از اینترنت پرسرعت نیاز دارید، خاموش کردن این قابلیت می‌تواند باعث صرفه‌جویی در مصرف باتری و افزایش طول عمر آن شود.

همچنین، همان‌طور که در ابتدا هم گفتیم اپراتورها معمولاً برای استفاده از 5G محدودیت قائل می‌شوند و بهتر است اینترنت پرسرعت را برای مواقع ضروری نگه دارد. در هر صورت، صرف‌نظر از دلیلی که برای خاموش کردن فایو جی در گوشی آیفون خود دارید، به کمک دستور العمل ساده‌ای که توضیح دادیم، به راحتی می‌توانید این کار را انجام دهید.

مطالب پیشنهادی
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها