فلای تودی

اچ پی و ساخت یک گوشی موبایل ویندوز فونی در کنار مایکروسافت

یکی از قدرتمند ترین گوشی های هوشمند مبتنی بر ویندوز فون مدل HP Elite x3 بود که امسال معرفی شد ولی موفقیت چشمگیری را به دنبال نداشت. این عاقبت بیشتر موبایل های ویندوز فونی می باشد. بعد از وقفه ای طولانی ماه پیش در آمریکا و اروپا نسخه ی اولیه ی این مدل وارد بازار شد که قیمتی بالا و همچنین مشکلات زیادی را به دنبال داشت. از ایرادات آن می توان به قابلیت هایی اشاره کرد که به هیچ عنوان کار نمی کرد و این بسیاری از طرفداران موبایل های ویندوز فونی را دلسرد کرد.

به هر حال به نظر نمی رسد که کمپانی اچ پی تسلیم شده باشد زیرا در حال کار و توسعه ی موبایل ویندوز فونی جدیدی می باشد تا سال بعد آن را معرفی کند.

اچ پی طی مذاکراتی که با مایکروسافت داشته قرار بر این شد تا محصولی مشتری محور تولید شود تا بتوان در بازار جهانی حرفی برای گفتن داشته باشد.

انتظار می رود در فوریه سال 2017 میلادی از این موبایل هوشمند رونمایی شود.

طبق اطلاعاتی که از دو منبع رسمی به بیرون درز کرده به نظر می رسد که اچ پی این محصول را خواهد ساخت و همچنین فعالیت های بازاریابی آن را نیز بر عهده خواهد گرفت و مایکروسافت نیز در مقابل مقداری از بودجه ی توسعه ی این موبایل را تامین خواهد کرد.

به گفته ی ردموندی ها در مدل های پیشین لومیا نیز از تکنولوژی های کمپانی اچ پی استفاده شده است مانند Glance، ClearBlack display، double tap to wake و همچنین قابلیت های پیشرفته در دوربین های اصلی.

اگر چه نمی توان تاریخ مشخصی برای معرفی این محصول در نظر گرفت ولی برخی از منابع می گویند طی رویدادی که در همین هفته در ردموند برگزار می شود ممکن است شاهد نسخه ی اولیه ی این موبایل باشیم و نسخه ی نهایی آن در ماه فوریه به نمایش در خواهد آمد.

با در نظر گرفتن تاریخ معرفی مدل Elite x3 انتظار می رود که اچ پی و مایکروسافت از محصول مذکور در MWC 2017 رونمایی کنند.

نظر شما درباره ی این گوشی هوشمند چیست؟

منبع phonearena
مطالب پیشنهادی
guest
1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیر محسن
امیر محسن
5 سال قبل

به نظرم ویندوز فوق العاده است، فقط کافیه بتونه چیزی عرضه کنه که جالب توجه باشه و بتونه مشتری های دل زده اندرویید را جذب کنه