پشتیبانی تصویر در تصویر؛ قابلیت جدید ویندوز 10!

ویندوز 10 یکی از بهترین قابلیت‌های موجود «پشتیبانی تصویر در تصویر» در سیستم اندروید و آی او اس را به خود اضافه می‌کند. این ویژگی‌ جدید به عنوان بخشی از به‌روزرسانی نسخه جدید ویندوز 10 در دسترس قرار خواهد گرفت. بهار سال آینده مایکروسافت نسخه جدید ویندوز 10 را روانه بازار خواهد کرد. مایکروسافت اسم این قابلیت تصویر در تصویر را Compact Overlay نامگذاری کرده و اعلام کرده این ویژگی در اختیار همه توسعه دهندگان اپلیکیشن قرار خواهد گرفت. این ویژگی می‌تواند از اپلیکیشن‌هایی مانند اسکایپ و Movies & TV پشتیبانی کند و به کاربر اجازه می‌دهد که همزمان در صفحه نمایش خود در یک تماس ویدیوی اسکایپ باشد یا تلویزیون را تماشا کند و با برنامه دیگری کار کند.

مایکروسافت این ویژگی را در آخرین ورژن ویندوز 10 بیلد 15031 آزمایش می‌کند و امروز آن را در دسترس حلقه‌‌های اینسایدر قرار می‌دهد. ویژگی دیگری به نام Dynamic Lock در این ورژن وجود خواهد داشت که کاربر با استفاده از این ویژگی می‌تواند گوشی خود را از طریق بلوتوث به کامپیوتر متصل کند. هر گاه کاربر از محیط اطراف کامپیوتر دور شود، اتوماتیک‌وار کامپیوتر قفل خواهد شد. این یکی از ویژگی‌های کاربردی و زیبا برای ویندوز 10 خواهد بود ولی بعضی از کارشناسان ابزار ناراحتی کرده‌اند که چرا مایکروسافت از ویژگی دوربین Windows Hello با قابلیت شناسایی خودکار نزدیکی کاربر به کامپیوترهای رومیزی استفاده نکرده است.

دیروز مایکروسافت اعلام کرد تمام ویژگی‌های نسخه ویندوز 10 Creator Update کامل شده است و در حال حاضر شروع به آزمایش این ویژگی‌های جدید کرده است که بتواند باگ‌های احتمالی را قبل از ارائه نسخه اصلی در اردیبهشت سال آینده بگیرد و آن‌ها را حذف کند.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی‌رو دنبال کنید
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.