فیسبوک محکوم به پرداخت غرامت 550 میلیون دلاری شد!

آیا به یاد دارید که فیسبوک در سال 2011 شروع به تگ کردن افراد در عکس‌ها کرد؟ در آن سال، شرکت در حال آزمایش نرم افزار تشخیص چهره خود بود اما برای تک گردن نام افراد از کسی رضایت نگرفته بود. اندکی پس از این اقدام فیسبوک، پرونده‌ای علیه این شرکت به جریان افتاد و در سال 2015 نیز دادگاه به صورت رسمی به بررسی آن پرداخت.

پس به جریان افتادن رسمی پرونده، این مورد به عنوان یک شکایت گروهی طیقه‌بندی شد و فیسبوک کاملاً اطمینان داشت که هیچ کار اشتباه نکرده و آماده دفاع از خود است. با این حال، به نظر می‌رسد که اوضاع تغییر کرده و این شرکت اکنون آماده است تا با پرداخت 550 میلیون دلار جریمه تسویه حساب کرده و گروه شاکیانی را که از ایلینویز برای اولین بار این پرونده را به جریان انداختند، راضی کند. به گفته سخنگوی فیسبوک، این شرکت می‌خواهد سریعاً این موضوع را تمام کند و مسئولان شرکت و سهامداران بر روی این مسئله تأکید دارند.

بد نیست بدانید که از سال 2011 و پس از مطرح شدن شکایت علیه فیسبوک، این شرکت برای استفاده از نرم افزار تشخیص چهره، اقدام به درخواست مجوز از کاربران می‌کند و این یعنی شکایت مذکور کاملاً‌ موفق و مؤثر بوده است.

مطالب پیشنهادی
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها