هواوی کار بر روی شبکه نسل ششم (6G) را شروع کرده است!

در حالی که اکثر اپراتورهای مخابراتی هنوز در مراحل اولیه راه‌اندازی شبکه های نسل پنجم یا 5G قرار دارند، هواوی از هم اکنون مراحل تحقیق و توسعه شبکه نسل ششم را در آزمایشگاه های خود در اتاوا آغاز کرده است. در ادامه با دیجی رو همراه باشید.

براساس گزارش های منتشر شده، این شرکت همکاری نزدیکی را با بیش از 13 دانشگاه و پژوهشکده آغاز کرده تا در مورد شبکه 6G و کاربردهای احتمالی آن تحقیق کنند. طبق پیش بینی های انجام شده توسط هواوی، انتظار نمی رود که فناوری 6G تا قبل از سال 2030 به مرحله تجازی برسد.

اوایل سال جاری میلادی، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه سامسونگ نیز گام های مشابهی را در جهت توسعه شبکه های نسل ششم یا 6G در پایگاه تحقیقاتی خود در سئول برداشته است. بنابراین هیچ جای تعجبی ندارد که هواوی هم از همین حالا تمام تلاش خود را به کار بگیرید تا در نسل بعدی شبکه های موبایل نیز جایگاه خود را حفظ کرده و از رقبا عقب نماند.

در ماه ژوئن، شرکت های نوکیا، اریکسون و SK Telecom اعلام کردند که با یکدیگر وارد یک همکاری استراتژیک شده اند تا در زمینه توسعه شبکه های 6G تحقیق و مطالعه کنند. البته، به طور کلی تمام شرکت ها هنوز در مراحل اولیه توسعه 6G قرار دارند و در حال حاضر هیچ استاندارد مشخصی برای این شبکه ها وجود نداشته و تمام تحقیقات انجام شده نیز بیشتر جنبه نظری دارد، نه عملی.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
مطالب مرتبط

دیدگاه خود را ثبت کنید

avatar