سیستم عامل Sailfish OS، جایگزین جدید اندروید در گوشی‌های هواوی

در نتیجه‌ی ممنوعیت تجارت با ایالات متحده، هواوی مجبور به قطع همکاری با بسیاری از شرکت‌ها از جمله گوگل شد و  از این رو، نمی‌تواند از سیستم عامل اندروید و خدمات و فروشگاه گوگل پلی در گوشی‌هایی که پیش از ممنوعیت تأیید نشده باشند استفاده کند. به همین خاطر، شرکت هواوی به دنبال یافتن جایگزینی برای سیتم عامل اندروید بود. شایعات اولیه به استفاده از سیستم عامل اختصاصی هواوی یعنی Ark OS و معرفی آن در ماه اکتبر اشاره داشت.

اما اکنون خبرگزاری‌ها و منابع آشنا با این موضوع مدعی هستند که غول تکنولوژی چینی قصد دارد گزینه‌های دیگری از جمله سیستم عامل Aurora OS را در نظر بگیرد. Aurora OS سیستم‌عامل موبایلی روسی مبتنی بر لینوکس بوده که بر پایه‌ی Sailfish OS توسعه داده شده است.

مدیر عامل هواوی در مورد احتمال استفاده از سیستم عامل موبایلی Aurora OS بر روی گوشی‌های هوشمند این شرکت با وزیر ارتباطات و رسانه های جمعی روسیه، کنستانتین نوسکوف صحبت‌هایی داشته است. به گفته این منبع خبری، هواوی در حال آزمایش سیستم عامل موبایلی Aurora OS روی گوشی‌های هوشمند خود است. در حال حاضر این خبر توسط هیچ یک از طرفین تایید نشده است و در نتیجه، فعلا باید آن را تنها یک شایعه در نظر گرفت.

آخرین اخبار تکنولوژی را در وب سایت دیجی رو دنبال کنید
منبع gsmarena
مطالب مرتبط

به گفتگو بپیوندید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.