هواوی اولین تولید کننده گوشی با دوربین زیر نمایشگر لقب خواهد گرفت؟

صنعت گوشی‌های هوشمند در سال‌های اخیر رشد بسیار سریعی در زمینه‌های مختلف داشته است. اما یکی از برجسته‌ترین بخش‌ها که سازندگان در سال‌های اخیر تمرکز ویژه‌ای بر روی آن داشته‌اند، صفحه نمایش و حاشیه‌های اطراف آن است. تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند به منظور ارائه یک تجربه بصری کامل و بهبود جنبه‌های زیبایی شناسی محصولات خود، راهکارهای مختلفی را برای کاهش حاشیه‌های اطراف صفحه نمایش در پیش گرفته‌اند.

در این مسیر، قطعه‌ای که بیش‌ترین چالش را برای کاهش حاشیه اطراف نمایشگر به وجود آورده و تقارن جلوی بدنه را نیز به هم می‌زند، دوربین سلفی است. تولید کنندگان مختلف برای غلبه بر این مشکل راه‌حل‌های مختلفی ارائه کرده‌اند؛ ابتدا بریدگی بالای نمایشگر توسط اپل معرفی شد، سپس برخی به سمت استفاده از دوربین کشویی رفتند و اخیراً هم حفره دوربین سلفی بسیار باب شده است. اما هیچکدام از این راهکارها بی‌عیب نیست و تنها روشی که انتظار می‌رود مشکل دوربین سلفی را برای همیشه حل کند، فناوری دوربین زیر نمایشگر است.

گوشی هواوی

تاکنون تعدادی از تولید کنندگان گوشی‌های هوشمند خبر از کار کردن بر روی فناوری مذکور داده‌اند اما هنوز هیچکدام از آن‌ها نتوانسته این فناوری را در محصولات خود به کار بگیرد. شیائومی،‌ اوپو و سامسونگ از جمله شرکت‌هایی هستند که فعالیت بر روی دوربین زیر نمایشکر را تأیید کرده‌اند. اما امروز در خبری غافل‌گیر کننده، یکی از منابع چینی مدعی شده که هواوی با شکست تمامی رقبا به اولین تولید کننده گوشی با دوربین زیر نمایشگر بدل خواهد شد.

در فناوری دوربین زیر صفحه نمایش از شیشه‌ای شفاف در اطراف دوربین استفاده می‌شود که بازتاب بسیار کمی داشته و قابلیت بالایی در زمینه انتقال نور دارد. هنگامی که نیازی به عکس گرفتن نیست، محتوا به صورت عادی روی  صفحه نمایش نشان داده می‌شود، اما در هنگام عکس گرفتن شیشه مقابل دوربین شفاف می‌شود تا عمل نوردهی به سنسور دوربین را انجام دهد. دوربین زیر نمایشکر باید با سایر سخت افزارها در هماهنگی کامل باشد و از الگوریتم‌های نرم‌افزاری ویژه‌ای نیز برای بهبود کیفیت نهایی عکس‌ها استفاده کند.

گزارش های قبلی حکایت از این داشتند که فناوری دوربین زیر نمایشگر نیمه دوم امسال به تولید انبوه خواهد رسید. این بازه زمانی مصادف با زمان رونمایی از سری هواوی میت 40 است و حال گفته می‌شود که هواوی می‌تواند با این سری از محصولات خود اولین شرکتی باشد که دوربین زیرنمایشگر را روانه بازار می‌کند.

منبع gizmochina
مطالب پیشنهادی
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.